Hotell nära Train Station Zoologischer Garten, Boende nära Train Station Zoologischer Garten Tyskland | LetsBookHotel

Hotell nära Train Station Zoologischer Garten

Du är i: hem > Tyskland Hotell > Hotell nära Train Station Zoologischer Garten > Hotell

487 Hotell Funna nära Train Station Zoologischer Garten, Visar 1-15

 
 
A&O Berlin am Zoo 1 stars (0.17 Km » Train Station Zoologischer Garten)
från € 26.00
Betyg från 94 recensioner
Väldigt bra 7.0/10 7.0
Joachimstaler Str. 1, Berlin
Detta hotell och vandrarhem har en 24-timmarsreception och en bar med stor takterrass. Det ligger bredvid Zoologischer Gartens station, bara några steg från shoppingområdet Kurfürstendamm. Ljusa rum i kategorierna enkel-, tvåbädds- och flerbäddsrum väntar dig på A&O City am Zoo. A&O City har en lobbybar med TV. Internet-terminaler, tv-spel, dart och fotbollsspel finns också. ...

location, location, location was the key point and it was not dissapointing. The breakfast was an added bonus as was the bathroom in the room. - Anonymous

Waldorf Astoria Berlin 5 stars (0.21 Km » Train Station Zoologischer Garten)
från € 147.74
Betyg från 425 recensioner
Fantastisk 9.2/10 9.2
Hardenbergstr. 28, Berlin
Detta hotell kommer att öppnas hösten 2012. Hotellet ligger mittemot Kaiser Wilhelm Gedächtniskirche och Berlins zoo. Här finns en lyxig spaavdelning och Kurfürstendamm Boulevard ligger 2 minuters promenad bort. De eleganta rummen på Waldorf Astoria en stor platt-TV med underhållningssystem. Rummen har fönster från golv till tak och panoramautsikt över staden. Restaurangen Le...

aletto Kudamm Hotel & Hostel 3 stars (0.26 Km » Train Station Zoologischer Garten)
från € 14.70
Betyg från 3097 recensioner
Perfekt 8.5/10 8.5
Hardenbergstr. 21, Berlin
Detta 3-stjärniga hotell ligger 5 minuters promenad från shoppingstråket Kurfürstendamm. Hotellet erbjuder en loungebar och panoramautsikt över Berlin. Från hotellet är det 200 meter till stationen Zoologischer Garten. Aletto Kudamm Hotel & Hostel erbjuder moderna rum med luftkonditionering. Alla rum har platt-TV och eget badrum med golvvärme. Gratis Wi-Fi finns tillgängligt i...

Great hotel/hostel, fantastic service, clean and comfortable rooms and the breakfast is second to none! Would definitely stay here again and would recommend to friends without hesitation! - Anonymous

Hotel Boulevard Berlin 3 stars (0.33 Km » Train Station Zoologischer Garten)
från € 41.30
Betyg från 407 recensioner
Utmärkt 7.7/10 7.7
Kurfürstendamm 12, Berlin
Detta 3-stjärniga hotell ligger på shoppingboulevarden Kurfürstendamm, mittemot Gedächtniskirche. Hotel Boulevard erbjuder en takterrass med panoramautsikt över centrala Berlin. De ljudisolerade rummen på Hotel Boulevard Berlin är alla varmt inredda med ljus inredning och abstrakt konst. Alla rum har kabel-TV, skrivbord och badrum i marmor. Det finns kostnadsfritt Wi-Fi i allm...

Att hotellet ligger central och det gör att mycket lätt man kan åka var som helst i Berlin. Frukostbuffè var mycket bra. - Francesco

AZIMUT Hotel Berlin Kurfürstendamm 4 stars (0.33 Km » Train Station Zoologischer Garten)
från € 44.10
Betyg från 703 recensioner
Utmärkt 7.6/10 7.6
Kurfürstendamm 17/ Eingang Joachimstaler Str. 39/40, Berlin
Detta eleganta hotell ligger på Berlins shoppinggata Kurfürstendamm, 4 minuters promenad från Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche. AZIMUT Hotel erbjuder gratis Wi-Fi och mycket bra allmänna kommunikationer. AZIMUT Hotel Berlin Kurfürstendamm har inredning i barockstil med stora pelare och vackra väggmålningar. Alla rum är ljudisolerade och har kabel-TV och moderna badrum. Det kla...

Centralt läge, nära till U- och S-Bahn. Prisvärt hotell med bra frukost inkluderad. Vänlig och hjälpsam personal. Bodde i rent, tyst och nyrenoverat rum i hotell med gammaldags charm. Vänlig och ärlig äldre bartender i loungebaren, som tog hand om min borttappade plånbok! - Hans

Hotel Indigo Berlin – Ku’damm 4 stars (0.35 Km » Train Station Zoologischer Garten)
från € 82.95
Betyg från 183 recensioner
Fantastisk 8.6/10 8.6
Hardenbergstr. 15, Berlin
Detta 4-stjärniga hotell ligger i hjärtat av västra Berlin, bara 200 meter från tågstationen Zoologischer Garten. Hotel Indigo erbjuder gratis Wi-Fi och ett eget gym. Rummen på Hotel Indigo Berlin-Hardenbergstrasse har modern, vit inredning och väldigt färgglada möbler. Alla rum är luftkonditionerade och har ett badrum med regndusch, badrock och badprodukter från Aveda. I var...

Hotel Astoria am Kurfürstendamm 3 stars (0.35 Km » Train Station Zoologischer Garten)
från € 41.20
Betyg från 210 recensioner
Utmärkt 8.0/10 8.0
Fasanenstraße 2, Berlin
Detta historiska 3-stjärniga hotell, nära Berlins shoppinggata Kurfürstendamm erbjuder snabbt Wi-Fi, en 24-timmarsbistro och bra förbindelser. Musikalteatern Theater des Westens ligger 1 minutes promenad bort. Det privatägda Hotel Astoria har ljust inredda rum med klassiska trämöbler och kabel-TV. En stor frukostbuffé serveras på Astoria varje dag. Zoologischer Gartens järnv...

Genuint trevlig personal! Mycket bra frukost. Bekväma sängar. Fint rum med gott om utrymme. Mycket bra läge. Bra pris (betalade 80 Euro/natt för ett dubbelrum inkl. frukost) - Kristiina

Savoy Berlin 4 stars (0.41 Km » Train Station Zoologischer Garten)
från € 62.90
Betyg från 352 recensioner
Perfekt 8.5/10 8.5
Fasanenstr. 9-10, Berlin
Detta 4-stjärniga kvalitetshotell ligger på en lugn sidogata i Berlin, 5 minuters promenad från butiksgatan Kurfürstendamm och tågstationen Zoologischer Garten. Gäster får gratis mineralvatten vid ankomsten. Alla rum på Savoy Berlin har ett värdeskåp, en minibar och kabel-TV. Rummen vetter antingen mot den lugna innergården eller mot filmpalatset Delphi. Restaurangen Weinrot ...

Jag valde Savoy för att jag bott där vid tidigare besök i Berlin. Hotellet har en fin atmosfär och bra komfort. Läget i förhållande till kommunikationer är också mycket bra. - Anonymous

Wyndham Berlin Excelsior 4 stars (0.41 Km » Train Station Zoologischer Garten)
från € 54.40
Betyg från 584 recensioner
Utmärkt 7.5/10 7.5
Hardenbergstr. 14, Berlin
Detta eleganta hotell ligger 5 minuters promenad från Berlins zoo, och 8 minuters promenad från shoppinggatan Kurfürstendamm. Här erbjuds ljudisolerade rum med en platt-TV, samt en te- och kaffekokare. Det 4-stjärniga Wyndham Berlin Excelsior ligger i den eleganta stadsdelen Charlottenburg. Rummen har luftkonditionering, minibar och värdeskåp, samt modern konst, guld- och silv...

Trevlig och vänlig personal. Bra och centralt läge och ändå tyst på nätterna. - Göran

Hotel Berolina an der Gedächtniskirche 3 stars (0.43 Km » Train Station Zoologischer Garten)
från € 40.95
Betyg från 400 recensioner
Utmärkt 7.7/10 7.7
Rankestr. 35, Berlin
Detta 3-stjärniga hotell ligger mittemot minneskyrkan Kaiser Wilhelm och bara ett stenkast från Berlins berömda shoppingboulevard Kurfürstendamm. Här har du tillgång till utmärkta transportförbindelser. Hotel Berolina an der Gedächtniskirche ligger på en lugn sidogata och erbjuder individuellt inredda rum med eget eller delat badrum. Gratis Wi-Fi är tillgängligt i hela hotelle...

Läget är det största pluset. - Anonymous

Upper Room Hotel Kurfürstendamm 3 stars (0.46 Km » Train Station Zoologischer Garten)
från € 45.00
Betyg från 2101 recensioner
Utmärkt 7.8/10 7.8
Rankestraße 3, Berlin
Detta hotell ligger i en kulturminnesmärkt byggnad i hjärtat av västra Berlin, 2 minuters promenad från shoppinggatan Kurfürstendamm. Här erbjuds gratis Wi-Fi och en utmärkt utgångspunkt för shopping och sightseeing. Upper Room Hotel erbjuder mysiga rum med platt-TV, skrivbord och eget badrum. Hotellet ligger nära flera busshållplatser liksom tunnelbana och pendeltåg. Härifrå...

A quite hotel. Very clean and neat and to the level of professionalism and high quality in everything. They care about the customer. Breakfast is great. The room/ bathroom is very neat and clean. Varities of tv channels on the samsung wide flat tv screen. Close to shopping center. A peaceful place. - Anonymous

Hotel am Steinplatz, Autograph Collection 5 stars (0.48 Km » Train Station Zoologischer Garten)
från € 138.60
Betyg från 56 recensioner
Fantastisk 9.2/10 9.2
Steinplatz 4, Berlin
This luxury boutique hotel is situated 600 metres from the famous Ku’damm boulevard in Berlin’s stylish Charlottenburg district. Hotel am Steinplatz, Autograph Collection offers free WiFi and an exclusive top-floor spa with panoramic gym. The hotel is set in a beautiful Art Nouveau building from 1913 and reopened in winter 2013. Guests receive a complimentary bottle of water a...

Hotel Palace Berlin 5 stars (0.48 Km » Train Station Zoologischer Garten)
från € 101.15
Betyg från 1158 recensioner
Fantastisk 9.0/10 9.0
Budapester Str. 45, Berlin
Detta hotell har en restaurang som belönats med en Michelinstjärna. Här finns även en gratis pool med bubbelbad. Hotellet ligger mittemot Berlin Zoo samt 4 minuters promenad från kyrkan Gedäcktniskirche och shoppinggatan Kurfürstendamm. Alla de ljudisolerade rummen på det 5-stjärniga Hotel Palace Berlin har klassisk modern inredning. Wi-Fi finns i alla utrymmen och erbjuds mot...

This hotel is one of the best hotels I have had the pleasure ofexperiencing. The hotel itself, with its facilities, rooms and servicesis tasteful and luxurious. Everything is incredibly clean and tidy. Thesmallest details have been taken into count. The restaurant at the hoteloffers top quality gourmet food. The personal is highly professional,friendly and helpful. All in all excellent !!!! - Lilly

Hotel Zoo Berlin 4 stars (0.48 Km » Train Station Zoologischer Garten)
från € 36.98
Betyg från 1082 recensioner
Utmärkt 7.2/10 7.2
Kurfürstendamm 25, Berlin
Detta hotell ligger direkt på shoppinggatan Kurfürstendamm i Berlins centrum. Det erbjuder rum med satellit-TV, en 24-timmars lounge och en grön innergård med terrass. Hotel Zoo Berlin ligger bara 70 meter från tunnelbanestationen Uhlandstraße. Det har en elegant glasentré. Rummen och sviterna går i klassisk stil med högt i tak. De har ett skrivbord och en minibar. Varje dag ...

Stort bekvämt rum och en fantastisk frukostbuffé. Dessutom vänlig personal. - Anonymous

Lindner Hotel AM KU'DAMM Berlin 4 stars (0.49 Km » Train Station Zoologischer Garten)
från € 79.50
Betyg från 386 recensioner
Fantastisk 8.7/10 8.7
Kurfürstendamm 24, Berlin
Detta eleganta, 4-stjärniga hotell ligger centralt på shoppinggatan Kurfürstendamm i Berlin och erbjuder ljudisolerade rum med plattskärms-TV och gratis internet. Alla de rymliga rummen på Lindner Hotel AM KU'DAMM Berlin har plattskärms-TV, värdeskåp för laptop och minibar. I badrummet finns gratis badprodukter. Som gäst på Lindner har du gratis tillgång till det närliggande ...

The staff's were very receptive and helpful, I liked everything in the hotel - Thirumal

 Visar 1-15 av 487 hotell
[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

Tyskland Sök hotell

Incheckningsdatum

calendar

Utcheckningsdatum

calendar

Avancerad sökning:

Hotell typ

1* stjärniga hotell12 Hotell
2* stjärniga hotell50 Hotell
3* stjärniga hotell162 Hotell
4* stjärniga hotell63 Hotell
5* stjärniga lyxhotell18 Hotell
Lägenhet256 Hotell
Pensionat m.m.42 Hotell
Vandrarhem18 Hotell

Faciliteter

Buss till/från flygplats18 Hotell
Familjerum366 Hotell
Fitnesscenter66 Hotell
Gayvänligt56 Hotell
Husdjur tillåtna387 Hotell
Inomhuspool10 Hotell
Jacuzzi11 Hotell
Kostnadsfri Wi-Fi ingår387 Hotell
Ljudisolerade rum103 Hotell
Luftkonditionering72 Hotell
Parkering413 Hotell
Restaurang77 Hotell
Rum/faciliteter för funktionshindrade103 Hotell
Spa & Hälsocenter25 Hotell
Wi-Fi/trådlöst LAN538 Hotell

Train Station Zoologischer Garten Karta


mapKarta


tickLåga priser
tickInga bokningsavgifter
tickMaximal valfrihet
tickNöjda gäster

Facebook

Facebook
Gilla oss på Facebook

Närliggande landmärken

Airport
Tempelhof Airport 4.68 Km
Tegel Airport 5.9 Km
Schonefeld Airport 19.13 Km
Convention Centre
House of World Cultures 2.47 Km
Institution
Technical University of Berlin 0.65 Km
Landmark
New Kranzlereck 0.4 Km
Savignyplatz 0.78 Km
Siegessäule 1.36 Km
Monument or Landmark
Gedächtniskirche 0.34 Km
Castle Bellevue 1.62 Km
Castle Charlottenburg 2.74 Km
Park
Chancellor's Garden 2.42 Km
Popular area
Bar jeder Vernunft 1.11 Km
Motzstraße 1.44 Km
Nollendorfplatz 1.68 Km
Winterfeldt Market 1.87 Km
Shopping Area
Europa-Center 0.44 Km
KaDeWe 0.87 Km
Kurfürstendamm 1.25 Km
Theatre
Theater des Westens 0.35 Km
Schillertheater 1.1 Km
German Opera Berlin 1.77 Km
Wintergarten Variete 2.19 Km
Schaubuehne at the Lehniner Platz 2.33 Km
Train Station
Train Station Zoologischer Garten 0 Km
Berlin Central Station 3.04 Km

Train Station Zoologischer Garten Hotellets typer

1* stjärniga hotell nära Train Station Zoologischer Garten
2* stjärniga hotell nära Train Station Zoologischer Garten
3* stjärniga hotell nära Train Station Zoologischer Garten
4* stjärniga hotell nära Train Station Zoologischer Garten
5* stjärniga lyxhotell nära Train Station Zoologischer Garten
Lägenhet nära Train Station Zoologischer Garten
Pensionat m.m. nära Train Station Zoologischer Garten
Vandrarhem nära Train Station Zoologischer Garten

Pris Train Station Zoologischer Garten

Train Station Zoologischer Garten Hotell under 75 EUR
Train Station Zoologischer Garten Hotell från 75 EUR till 125 EUR
Train Station Zoologischer Garten Hotell från 125 EUR till 200 EUR
Train Station Zoologischer Garten Hotell över 200 EUR

Hotell i Tyskland - Populära städer

Berlin
München
Köln
Hamburg
Düsseldorf
Frankfurt/Main
Hannover
Winterberg
Dresden
Nürnberg
Stuttgart
Leipzig
Ostseebad Binz
Rust
Willingen
Braunlage
Bremen
Essen
Bonn
Heidelberg
Baden-Baden
Oberstdorf
Büsum
Cuxhaven
Cochem

Alla städer i Tyskland »

hotell i Tyskland - Regioner

Hotell i Rügen
Hotell i North Frisian Islands
Hotell i East Frisian Islands
Hotell i Sylt
Hotell i Heligoland
Hotell i Föhr
Hotell i Bavaria
Hotell i Baden-Württemberg
Hotell i North Rhine-Westphalia
Hotell i Lower-Saxony
Hotell i Hessen
Hotell i Rhineland-Palatinate

Alla regioner i Tyskland »

hem | om letsbookhotel © LetsBookHotel.com 2014