Hotell nära Train Station Zoologischer Garten, Boende nära Train Station Zoologischer Garten Tyskland | Lets Book Hotel

Hotell nära Train Station Zoologischer Garten

Du är i: hem > Tyskland Hotell > Hotell nära Train Station Zoologischer Garten > Hotell

498 Hotell Funna nära Train Station Zoologischer Garten, Visar 1-15

 
 
A&O Berlin am Zoo 1 stars (0.17Km » Train Station Zoologischer Garten)
från € 26.00
Betyg från 94 recensioner
Väldigt bra 7.0/10 7.0
Joachimstaler Str. 1, Berlin
Detta hotell och vandrarhem har en 24-timmarsreception och en bar med stor takterrass. Det ligger bredvid Zoologischer Gartens station, bara några steg från shoppingområdet Kurfürstendamm. Ljusa rum ...

location, location, location was the key point and it was not dissapointing. The breakfast was an added bonus as was the bathroom in the room. - Anonymous

Waldorf Astoria Berlin 5 stars (0.21Km » Train Station Zoologischer Garten)
från € 198.45
Betyg från 484 recensioner
Fantastisk 9.2/10 9.2
Hardenbergstr. 28, Berlin
Detta hotell kommer att öppnas hösten 2012. Hotellet ligger mittemot Kaiser Wilhelm Gedächtniskirche och Berlins zoo. Här finns en lyxig spaavdelning och Kurfürstendamm Boulevard ligger 2 minuters pro...

Ładny designe dobra lokalizacja Czysto Nowy - Anonymous

aletto Kudamm Hotel & Hostel 3 stars (0.26Km » Train Station Zoologischer Garten)
från € 14.18
Betyg från 3116 recensioner
Perfekt 8.5/10 8.5
Hardenbergstr. 21, Berlin
Detta 3-stjärniga hotell ligger 5 minuters promenad från shoppingstråket Kurfürstendamm. Hotellet erbjuder en loungebar och panoramautsikt över Berlin. Från hotellet är det 200 meter till stationen Zo...

What will you react when you hear hostel??? I havent stay in Hostel before,my expectation is will be dirty honestly iam not expecting anything...Supringsingly Atello Hotel and Hostel,the Dorm is clean shower and toilet are all clean with kitchen that yo can cook food that you for dinner..and I didnt expect the that kind of facility at all...and the Breakfast??? Was Amazing!! Its very good and well plan thought...if iam going back to Berln again I will stay in same Hotel and will recommend to ev - Anonymous

Hotel Boulevard Berlin 3 stars (0.33Km » Train Station Zoologischer Garten)
från € 41.30
Betyg från 407 recensioner
Utmärkt 7.7/10 7.7
Kurfürstendamm 12, Berlin
Detta 3-stjärniga hotell ligger på shoppingboulevarden Kurfürstendamm, mittemot Gedächtniskirche. Hotel Boulevard erbjuder en takterrass med panoramautsikt över centrala Berlin. De ljudisolerade rumm...

Att hotellet ligger central och det gör att mycket lätt man kan åka var som helst i Berlin. Frukostbuffè var mycket bra. - Francesco

AZIMUT Hotel Berlin Kurfürstendamm 4 stars (0.33Km » Train Station Zoologischer Garten)
från € 53.10
Betyg från 683 recensioner
Utmärkt 7.7/10 7.7
Joachimsthaler Str. 39/40, Berlin
Detta eleganta hotell ligger på Berlins shoppinggata Kurfürstendamm, 4 minuters promenad från Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche. AZIMUT Hotel erbjuder gratis Wi-Fi och mycket bra allmänna kommunikatione...

Centralt läge, nära till U- och S-Bahn. Prisvärt hotell med bra frukost inkluderad. Vänlig och hjälpsam personal. Bodde i rent, tyst och nyrenoverat rum i hotell med gammaldags charm. Vänlig och ärlig äldre bartender i loungebaren, som tog hand om min borttappade plånbok! - Hans

Hotel Indigo Berlin – Ku’damm 4 stars (0.35Km » Train Station Zoologischer Garten)
från € 84.00
Betyg från 174 recensioner
Fantastisk 8.6/10 8.6
Hardenbergstr. 15, Berlin
Detta 4-stjärniga hotell ligger i hjärtat av västra Berlin, bara 200 meter från tågstationen Zoologischer Garten. Hotel Indigo erbjuder gratis Wi-Fi och ett eget gym. Rummen på Hotel Indigo Berlin-Ha...

The reception staff were excellent, we loved being offered a hot towel on our arrival. They cheerfully greeted us every time we came and went. The rooms are modern and luxurious. - Anonymous

Hotel Astoria am Kurfürstendamm 3 stars (0.35Km » Train Station Zoologischer Garten)
från € 41.20
Betyg från 210 recensioner
Utmärkt 8.0/10 8.0
Fasanenstraße 2, Berlin
Detta historiska 3-stjärniga hotell, nära Berlins shoppinggata Kurfürstendamm erbjuder snabbt Wi-Fi, en 24-timmarsbistro och bra förbindelser. Musikalteatern Theater des Westens ligger 1 minutes prome...

Genuint trevlig personal! Mycket bra frukost. Bekväma sängar. Fint rum med gott om utrymme. Mycket bra läge. Bra pris (betalade 80 Euro/natt för ett dubbelrum inkl. frukost) - Kristiina

Savoy Berlin 4 stars (0.41Km » Train Station Zoologischer Garten)
från € 62.90
Betyg från 352 recensioner
Perfekt 8.5/10 8.5
Fasanenstr. 9-10, Berlin
Detta 4-stjärniga kvalitetshotell ligger på en lugn sidogata i Berlin, 5 minuters promenad från butiksgatan Kurfürstendamm och tågstationen Zoologischer Garten. Gäster får gratis mineralvatten vid ank...

Jag valde Savoy för att jag bott där vid tidigare besök i Berlin. Hotellet har en fin atmosfär och bra komfort. Läget i förhållande till kommunikationer är också mycket bra. - Anonymous

Wyndham Berlin Excelsior 4 stars (0.41Km » Train Station Zoologischer Garten)
från € 71.40
Betyg från 651 recensioner
Utmärkt 7.5/10 7.5
Hardenbergstr. 14, Berlin
Detta eleganta hotell ligger 5 minuters promenad från Berlins zoo, och 8 minuters promenad från shoppinggatan Kurfürstendamm. Här erbjuds ljudisolerade rum med en platt-TV, samt en te- och kaffekokare...

Trevlig och vänlig personal. Bra och centralt läge och ändå tyst på nätterna. - Göran

Hotel Berolina an der Gedächtniskirche 3 stars (0.43Km » Train Station Zoologischer Garten)
från € 36.75
Betyg från 434 recensioner
Utmärkt 7.7/10 7.7
Rankestr. 35, Berlin
Detta 3-stjärniga hotell ligger mittemot minneskyrkan Kaiser Wilhelm och bara ett stenkast från Berlins berömda shoppingboulevard Kurfürstendamm. Här har du tillgång till utmärkta transportförbindelse...

Läget är det största pluset. - Anonymous

Upper Room Hotel Kurfürstendamm 3 stars (0.46Km » Train Station Zoologischer Garten)
från € 38.00
Betyg från 2203 recensioner
Utmärkt 7.7/10 7.7
Rankestraße 3, Berlin
Detta hotell ligger i en kulturminnesmärkt byggnad i hjärtat av västra Berlin, 2 minuters promenad från shoppinggatan Kurfürstendamm. Här erbjuds gratis Wi-Fi och en utmärkt utgångspunkt för shopping ...

My 2 sons and I really enjoyed this quaint hotel that is a hop and a skip from the Berlin zoo and the Zoo Station S-Bahn and U-Bahn. So much to see in the vicinity of the hotel, and everything else was an easy train ride to. We really loved the outside architecture (cool staircase) and then we always took the flights of stairs to the lobby level (but there is an elevator), and then the spiral staircase up one flight. The rooms were clean and comfortable. . . and free wifi! Just down from ur Hot - Anonymous

Hotel am Steinplatz, Autograph Collection 5 stars (0.48Km » Train Station Zoologischer Garten)
från € 147.00
Betyg från 96 recensioner
Fantastisk 9.2/10 9.2
Steinplatz 4, Berlin
This luxury boutique hotel is situated 600 metres from the famous Ku’damm boulevard in Berlin’s stylish Charlottenburg district. Hotel am Steinplatz, Autograph Collection offers free WiFi and an exclu...

Hotel Palace Berlin 5 stars (0.48Km » Train Station Zoologischer Garten)
från € 101.15
Betyg från 1152 recensioner
Fantastisk 9.0/10 9.0
Budapester Str. 45, Berlin
Detta hotell har en restaurang som belönats med en Michelinstjärna. Här finns även en gratis pool med bubbelbad. Hotellet ligger mittemot Berlin Zoo samt 4 minuters promenad från kyrkan Gedäcktniskirc...

This hotel is one of the best hotels I have had the pleasure ofexperiencing. The hotel itself, with its facilities, rooms and servicesis tasteful and luxurious. Everything is incredibly clean and tidy. Thesmallest details have been taken into count. The restaurant at the hoteloffers top quality gourmet food. The personal is highly professional,friendly and helpful. All in all excellent !!!! - Lilly

Hotel Zoo Berlin 4 stars (0.48Km » Train Station Zoologischer Garten)
från € 36.98
Betyg från 1082 recensioner
Utmärkt 7.2/10 7.2
Kurfürstendamm 25, Berlin
Detta hotell ligger direkt på shoppinggatan Kurfürstendamm i Berlins centrum. Det erbjuder rum med satellit-TV, en 24-timmars lounge och en grön innergård med terrass. Hotel Zoo Berlin ligger bara 70...

Stort bekvämt rum och en fantastisk frukostbuffé. Dessutom vänlig personal. - Anonymous

Lindner Hotel AM KU'DAMM Berlin 4 stars (0.49Km » Train Station Zoologischer Garten)
från € 79.50
Betyg från 386 recensioner
Fantastisk 8.7/10 8.7
Kurfürstendamm 24, Berlin
Detta eleganta, 4-stjärniga hotell ligger centralt på shoppinggatan Kurfürstendamm i Berlin och erbjuder ljudisolerade rum med plattskärms-TV och gratis internet. Alla de rymliga rummen på Lindner Ho...

The staff's were very receptive and helpful, I liked everything in the hotel - Thirumal

 Visar 1-15 av 498 hotell
[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

Tyskland Sök hotell

Incheckningsdatum

calendar

Utcheckningsdatum

calendar

Avancerad sökning:

Hotell typ

1* stjärniga hotell12 Hotell
2* stjärniga hotell50 Hotell
3* stjärniga hotell162 Hotell
4* stjärniga hotell63 Hotell
5* stjärniga lyxhotell19 Hotell
Lägenhet265 Hotell
Pensionat m.m.42 Hotell
Vandrarhem18 Hotell

Faciliteter

Buss till/från flygplats18 Hotell
Familjerum373 Hotell
Fitnesscenter67 Hotell
Gayvänligt56 Hotell
Husdjur tillåtna391 Hotell
Inomhuspool10 Hotell
Jacuzzi11 Hotell
Kostnadsfri Wi-Fi ingår401 Hotell
Ljudisolerade rum104 Hotell
Luftkonditionering73 Hotell
Parkering415 Hotell
Restaurang79 Hotell
Rum/faciliteter för funktionshindrade105 Hotell
Spa & Hälsocenter25 Hotell
Wi-Fi/trådlöst LAN552 Hotell

Train Station Zoologischer Garten Karta


mapKarta


tickLåga priser
tickInga bokningsavgifter
tickMaximal valfrihet
tickNöjda gäster

Facebook

Facebook
Gilla oss på Facebook

Närliggande landmärken

Airport
Tempelhof Airport 4.68 Km
Tegel Airport 5.9 Km
Schonefeld Airport 19.13 Km
Convention Centre
House of World Cultures 2.47 Km
Institution
Technical University of Berlin 0.65 Km
Landmark
New Kranzlereck 0.4 Km
Savignyplatz 0.78 Km
Siegessäule 1.36 Km
Monument or Landmark
Gedächtniskirche 0.34 Km
Castle Bellevue 1.62 Km
Castle Charlottenburg 2.74 Km
Park
Chancellor's Garden 2.42 Km
Popular area
Bar jeder Vernunft 1.11 Km
Motzstraße 1.44 Km
Nollendorfplatz 1.68 Km
Winterfeldt Market 1.87 Km
Shopping Area
Europa-Center 0.44 Km
KaDeWe 0.87 Km
Kurfürstendamm 1.25 Km
Theatre
Theater des Westens 0.35 Km
Schillertheater 1.1 Km
German Opera Berlin 1.77 Km
Wintergarten Variete 2.19 Km
Schaubuehne at the Lehniner Platz 2.33 Km
Train Station
Train Station Zoologischer Garten 0 Km
Berlin Central Station 3.04 Km

Train Station Zoologischer Garten Hotellets typer

1* stjärniga hotell nära Train Station Zoologischer Garten
2* stjärniga hotell nära Train Station Zoologischer Garten
3* stjärniga hotell nära Train Station Zoologischer Garten
4* stjärniga hotell nära Train Station Zoologischer Garten
5* stjärniga lyxhotell nära Train Station Zoologischer Garten
Lägenhet nära Train Station Zoologischer Garten
Pensionat m.m. nära Train Station Zoologischer Garten
Vandrarhem nära Train Station Zoologischer Garten

Pris Train Station Zoologischer Garten

Train Station Zoologischer Garten Hotell under 75 EUR
Train Station Zoologischer Garten Hotell från 75 EUR till 125 EUR
Train Station Zoologischer Garten Hotell från 125 EUR till 200 EUR
Train Station Zoologischer Garten Hotell över 200 EUR

Hotell i Tyskland - Populära städer

Berlin
München
Köln
Hamburg
Düsseldorf
Frankfurt/Main
Hannover
Winterberg
Dresden
Nürnberg
Stuttgart
Leipzig
Ostseebad Binz
Rust
Willingen
Braunlage
Bremen
Essen
Bonn
Heidelberg
Baden-Baden
Oberstdorf
Büsum
Cuxhaven
Cochem

Alla städer i Tyskland »

hotell i Tyskland - Regioner

Hotell i Rügen
Hotell i North Frisian Islands
Hotell i East Frisian Islands
Hotell i Sylt
Hotell i Heligoland
Hotell i Föhr
Hotell i Bavaria
Hotell i Baden-Württemberg
Hotell i North Rhine-Westphalia
Hotell i Lower-Saxony
Hotell i Hessen
Hotell i Rhineland-Palatinate

Alla regioner i Tyskland »

hem | om lets book hotel © LetsBookHotel.com 2014