Hotell nära Train Station Zoologischer Garten

560 Hotell Funna nära Train Station Zoologischer Garten, Visar 1-15

  
  • A&O Berlin am Zoo 1 stars 0.17Km > Train Station Zoologischer Garten
    från US$ 35.31
    Väldigt bra 7.0
    94 recensioner
    info Detta hotell och vandrarhem har en 24-timmarsreception och en bar med stor takterrass. Det ligger bredvid Zoologischer Gartens station, bara några steg från shoppingområdet Kurfürstendamm. Ljusa rum ... Mer information om a&o berlin am zoo
    location, location, location was the key point and it was not dissapointing. The breakfast was an added bonus as was the bathroom in the room. - location, bathroom, terrace and bar
  • Waldorf Astoria Berlin 5 stars 0.21Km > Train Station Zoologischer Garten
    från US$ 230.28
    Fantastisk 9.2
    568 recensioner
    info Detta hotell kommer att öppnas hösten 2012. Hotellet ligger mittemot Kaiser Wilhelm Gedächtniskirche och Berlins zoo. Här finns en lyxig spaavdelning och Kurfürstendamm Boulevard ligger 2 minuters pro... Mer information om waldorf astoria berlin
    - very close to KuDamm shopping street - very close to subway and train station - very close to Berlin ZOO - hotel quite new & modern - very friendly and attentative staff - delivered my marathon breakfast at 0430AM at my request (menu not in the card) THANKS - Hotel is new one so everything was ok.Very friendly and helpfull staff,big rooms ... vad folk säger » with nice view to the city,comfortable beds and Nespresso coffee machine;) Very good breakfasts. Great location near Kudamm. My advice-go there for vacation as soon as possible!!
  • aletto Kudamm Hotel & Hostel 3 stars 0.26Km > Train Station Zoologischer Garten
    från US$ 19.26
    Perfekt 8.5
    3116 recensioner
    info Detta 3-stjärniga hotell ligger 5 minuters promenad från shoppingstråket Kurfürstendamm. Hotellet erbjuder en loungebar och panoramautsikt över Berlin. Från hotellet är det 200 meter till stationen Zo... Mer information om aletto kudamm hotel & hostel
    What will you react when you hear hostel??? I havent stay in Hostel before,my expectation is will be dirty honestly iam not expecting anything...Supringsingly Atello Hotel and Hostel,the Dorm is clean shower and toilet are all clean with kitchen that yo can cook food that you for dinner..and I didnt expect the that kind of facility at all...and th... vad folk säger » e Breakfast??? Was Amazing!! Its very good and well plan thought...if iam going back to Berln again I will stay in same Hotel and will recommend to ev - I really loved the location. Next to the U-bahn with multiple connections. Zoo Garden is steps away. World famous Theater literally next door. Shopping boulevard steps away. Food, banks anything you need literally at your finger tips. I didn't expect it to be this good. Rooms were fantastic. Very clean and modern. Safe provided. Sun blinds are electric. (You will see what I mean by that) Very quiet nights. Buffet breakfast was fantastic. Staff were always on top of things.
  • Hotel Boulevard Berlin 3 stars 0.33Km > Train Station Zoologischer Garten
    från US$ 56.08
    Utmärkt 7.7
    407 recensioner
    info Detta 3-stjärniga hotell ligger på shoppingboulevarden Kurfürstendamm, mittemot Gedächtniskirche. Hotel Boulevard erbjuder en takterrass med panoramautsikt över centrala Berlin. De ljudisolerade rumm... Mer information om hotel boulevard berlin
    Att hotellet ligger central och det gör att mycket lätt man kan åka var som helst i Berlin. Frukostbuffè var mycket bra. - Rooms were great, liked the reception area and the fact that you seemed to be able to get a coffee at any time, and staff were very friendly and efficient. We have passed on the address to friends - Very comfortable rooms, more... vad folk säger » then kind staff, the location of the hotel is perfect.
  • AZIMUT Hotel Berlin Kurfürstendamm 3 stars 0.33Km > Train Station Zoologischer Garten
    från US$ 72.11
    Utmärkt 7.6
    760 recensioner
    info Detta eleganta hotell ligger på Berlins shoppinggata Kurfürstendamm, 4 minuters promenad från Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche. AZIMUT Hotel erbjuder gratis Wi-Fi och mycket bra allmänna kommunikatione... Mer information om azimut hotel berlin kurfürstendamm
    Centralt läge, nära till U- och S-Bahn. Prisvärt hotell med bra frukost inkluderad. Vänlig och hjälpsam personal. Bodde i rent, tyst och nyrenoverat rum i hotell med gammaldags charm. Vänlig och ärlig äldre bartender i loungebaren, som tog hand om min borttappade plånbok! - Läget närhet till centrum
  • Hotel Indigo Berlin – Ku’damm 4 stars 0.35Km > Train Station Zoologischer Garten
    från US$ 108.64
    Perfekt 8.4
    187 recensioner
    info Detta 4-stjärniga hotell ligger i hjärtat av västra Berlin, bara 200 meter från tågstationen Zoologischer Garten. Hotel Indigo erbjuder gratis Wi-Fi och ett eget gym. Rummen på Hotel Indigo Berlin-Ha... Mer information om hotel indigo berlin – ku’damm
    Great location to start a day of sightseeing. Close to Zoo station and shopping area, but thanks to soundproof windows quiet at night. Beautiful decorated room and an amazing "rain-shower". - The reception staff were excellent, we loved being offered a hot towel on our arrival. They cheerfully greeted us every time we came and went. The rooms are... vad folk säger » modern and luxurious.
  • Hotel Astoria am Kurfürstendamm 3 stars 0.35Km > Train Station Zoologischer Garten
    från US$ 57.03
    Utmärkt 7.8
    218 recensioner
    info Detta historiska 3-stjärniga hotell, nära Berlins shoppinggata Kurfürstendamm erbjuder snabbt Wi-Fi, en 24-timmarsbistro och bra förbindelser. Musikalteatern Theater des Westens ligger 1 minutes prome... Mer information om hotel astoria am kurfürstendamm
    Genuint trevlig personal! Mycket bra frukost. Bekväma sängar. Fint rum med gott om utrymme. Mycket bra läge. Bra pris (betalade 80 Euro/natt för ett dubbelrum inkl. frukost) - Läget , mitt i city.
  • Savoy Berlin 4 stars 0.41Km > Train Station Zoologischer Garten
    från US$ 114.27
    Fantastisk 8.6
    518 recensioner
    info Detta 4-stjärniga kvalitetshotell ligger på en lugn sidogata i Berlin, 5 minuters promenad från butiksgatan Kurfürstendamm och tågstationen Zoologischer Garten. Gäster får gratis mineralvatten vid ank... Mer information om savoy berlin
    Jag valde Savoy för att jag bott där vid tidigare besök i Berlin. Hotellet har en fin atmosfär och bra komfort. Läget i förhållande till kommunikationer är också mycket bra. - Trevlig miljö bra läge
  • Wyndham Berlin Excelsior 4 stars 0.41Km > Train Station Zoologischer Garten
    från US$ 102.74
    Utmärkt 7.5
    623 recensioner
    info Detta eleganta hotell ligger 5 minuters promenad från Berlins zoo, och 8 minuters promenad från shoppinggatan Kurfürstendamm. Här erbjuds ljudisolerade rum med en platt-TV, samt en te- och kaffekokare... Mer information om wyndham berlin excelsior
    Trevlig och vänlig personal. Bra och centralt läge och ändå tyst på nätterna. - Allt fungerade i stort sett perfekt
  • Hotel Berolina an der Gedächtniskirche 3 stars 0.43Km > Train Station Zoologischer Garten
    från US$ 41.35
    Utmärkt 7.8
    550 recensioner
    info Detta 3-stjärniga hotell ligger mittemot minneskyrkan Kaiser Wilhelm och bara ett stenkast från Berlins berömda shoppingboulevard Kurfürstendamm. Här har du tillgång till utmärkta transportförbindelse... Mer information om hotel berolina an der gedächtniskirche
    Läget är det största pluset. - Perfekt läge, bra service och trevlig personal
  • Upper Room Hotel Kurfürstendamm 3 stars 0.46Km > Train Station Zoologischer Garten
    från US$ 38.70
    Utmärkt 7.7
    2301 recensioner
    info Detta hotell ligger i en kulturminnesmärkt byggnad i hjärtat av västra Berlin, 2 minuters promenad från shoppinggatan Kurfürstendamm. Här erbjuds gratis Wi-Fi och en utmärkt utgångspunkt för shopping ... Mer information om upper room hotel kurfürstendamm
    My 2 sons and I really enjoyed this quaint hotel that is a hop and a skip from the Berlin zoo and the Zoo Station S-Bahn and U-Bahn. So much to see in the vicinity of the hotel, and everything else was an easy train ride to. We really loved the outside architecture (cool staircase) and then we always took the flights of stairs to the lobby level (... vad folk säger » but there is an elevator), and then the spiral staircase up one flight. The rooms were clean and comfortable. . . and free wifi! Just down from ur Hot - The location is perfect if You want to shop around Kudam or visit this part of Berlin. And if You want to go east, metro station with direct connection to Warshauer strasse is just few meters. Staff is very helpfull, speaks well english + other languages. It can get hot in summer due to big windows, but the aircon works well. I would suggest takeing the little more expensive comfort room because standard one is very small (at least mine was). Breakfast is good, rooms are very clean, free WiFi w
  • Hotel am Steinplatz, Autograph Collection 5 stars 0.48Km > Train Station Zoologischer Garten
    från US$ 199.62
    Fantastisk 9.2
    96 recensioner
    info This luxury boutique hotel is situated 600 metres from the famous Ku’damm boulevard in Berlin’s stylish Charlottenburg district. Hotel am Steinplatz, Autograph Collection offers free WiFi and an exclu... Mer information om hotel am steinplatz, autograph collection
  • Hotel Palace Berlin 5 stars 0.48Km > Train Station Zoologischer Garten
    från US$ 132.74
    Fantastisk 8.9
    1251 recensioner
    info Detta hotell har en restaurang som belönats med en Michelinstjärna. Här finns även en gratis pool med bubbelbad. Hotellet ligger mittemot Berlin Zoo samt 4 minuters promenad från kyrkan Gedäcktniskirc... Mer information om hotel palace berlin
    This hotel is one of the best hotels I have had the pleasure ofexperiencing. The hotel itself, with its facilities, rooms and servicesis tasteful and luxurious. Everything is incredibly clean and tidy. Thesmallest details have been taken into count. The restaurant at the hoteloffers top quality gourmet food. The personal is highly professional,frie... vad folk säger » ndly and helpful. All in all excellent !!!! - hotel was in a great location, staff extremely helpful and knowledgable regards restauants, shows, trains etc. The spa while small was very relaxing, great massages. Definately five star comfort, great cocktails. would definately hotel particularly tofirst time visitors to the city.
  • Hotel Zoo Berlin 4 stars 0.48Km > Train Station Zoologischer Garten
    från US$ 50.22
    Utmärkt 7.2
    1082 recensioner
    info Detta hotell ligger direkt på shoppinggatan Kurfürstendamm i Berlins centrum. Det erbjuder rum med satellit-TV, en 24-timmars lounge och en grön innergård med terrass. Hotel Zoo Berlin ligger bara 70... Mer information om hotel zoo berlin
    Stort bekvämt rum och en fantastisk frukostbuffé. Dessutom vänlig personal. - Bra läge, alltid trevlig personal. Rent och snyggt. accepterbart pris.
  • Lindner Hotel AM KU'DAMM Berlin 4 stars 0.49Km > Train Station Zoologischer Garten
    från US$ 113.12
    Fantastisk 8.6
    429 recensioner
    info Detta eleganta, 4-stjärniga hotell ligger centralt på shoppinggatan Kurfürstendamm i Berlin och erbjuder ljudisolerade rum med plattskärms-TV och gratis internet. Alla de rymliga rummen på Lindner Ho... Mer information om lindner hotel am ku'damm berlin
    The staff's were very receptive and helpful, I liked everything in the hotel - Great location, nice rooms, good food
Visar 1-15 av 560 hotell