Hotell nära Espanya metro station, Boende nära Espanya metro station Spanien | LetsBookHotel

Hotell nära Espanya metro station

Du är i: hem > Spanien Hotell > Hotell nära Espanya metro station > Hotell

178 Hotell Funna nära Espanya metro station, Visar 1-15

 
 
BWH Montjuïc-Fira 0 stars (0.04 Km » Espanya metro station)
från € 145.00
Betyg från 114 recensioner
Fantastisk 8.9/10 8.9
Creu Coberta, 15, Barcelona
BWH Montjuïc offers free Wi-Fi and is centrally located next to Barcelona’s Plaza Espanya, with its airport bus stop and FIRA Convention Centre. Central Barcelona is 10 minutes away by bus or metro. The modern air-conditioned apartments feature a living room with a sofa bed, flat-screen TV and DVD player. There is a balcony or furnished terrace and private bathroom with a hair...

Apart Easy Sants Montjuic 0 stars (0.15 Km » Espanya metro station)
från € 142.00
Betyg från 2 recensioner
Utmärkt 7.7/10 7.7
Different Locations, Barcelona
Apart Easy Sants Montjuic offers apartments at various locations in Barcelona, all within 500 metres of Plaza Espanya. Each modern, air-conditioned apartment has free Wi-Fi and a flat-screen TV. The Easy Sants Montjuic apartments have a lounge with a sofa bed and a modern kitchen with a hob, oven and washing machine. Bed linen and towels are included. Plaza Espanya is home to...

Ofelias Hotel 4 stars (0.21 Km » Espanya metro station)
från € 154.00
Betyg från 76 recensioner
Fantastisk 8.8/10 8.8
Llançà, 24, Barcelona
Ofelias Hotel ligger precis intill Gran Vía, 2 minuters promenad från tunnelbanestationen Plaza Espanya och utställningscentret Fira. Här erbjuds eleganta rum med gratis Wi-Fi. Hotellet har en takterrass med en säsongsöppen utomhuspool. Alla de ljusa, luftkonditionerade rummen på Ofelias Hotel har minimalistisk inredning. Alla rum har en platt-TV och en minibar med gratis mat....

Arenas 0 stars (0.51 Km » Espanya metro station)
från € 154.00
Betyg från 1 recensioner
Utmärkt 7.5/10 7.5
Entenza, 79, Barcelona
Featuring a private balcony, Arenas is located in Barcelona’s example District, 600 hundred metres from Plaza España. The modern apartment offers air conditioning and stylish décor. The 2-bedroom apartment has a living room with a sofa and satellite flat-screen TV. A ceramic hob, oven and washing machine are included in the kitchen. The bathroom comes with a shower and hairdry...

Paral·lel 0 stars (0.54 Km » Espanya metro station)
från € 150.00
Betyg från 1 recensioner
Otillfredsställande 4.6/10 4.6
Avenida Paral·lel, 180 , Barcelona
Located 400 metres from Plaza de España, Paral.Lel apartment offers modern accommodation with free Wi-Fi in central Barcelona. The property is just a 20-minute walk from La Rambla and Plaça Catalunya. This stylish, air-conditioned apartment features 2 twin bedrooms, each with a private bathroom. The kitchen includes a dishwasher, microwave and coffee machine. The living area c...

Barcelona DesignSuites&Apartments 4 stars (0.62 Km » Espanya metro station)
från € 150.00
Carrer de Sant Paulí de Nola, 6, Barcelona
Just 500 metres from Plaça Espanya Square, these stylish apartments have a communal gym, sauna and roof terrace with an outdoor pool. Each air-conditioned attic apartment offers free Wi-Fi and a modern kitchenette. Barcelona DesignSuites&Apartments feature a spacious living room with double sofa bed, iPod dock and flat-screen TV. Kitchenettes include a microwave, ceramic hob, ...

BarcelonaForRent Vintage Central Suites 0 stars (0.64 Km » Espanya metro station)
från € 130.00
Betyg från 5 recensioner
Acceptabelt 5.4/10 5.4
Gran Via de les Corts Catalanes, 448, Barcelona
Dessa lägenheter ligger på Gran Vía, en av de viktigaste gatorna i Barcelona. Torget Plaza de España och mässcentret Fira de Barcelona ligger bara 600 meter bort. BarcelonaForRent Gran Via Deluxe erbjuder luftkonditionerade lägenheter med gratis Wi-Fi och balkong. Lägenheterna ligger på 2:a våningen och kan nås med hiss. Varje lägenhet på Gran Via Deluxe har parkettgolv och m...

Eric Vökel Boutique Apartments - Gran Vía Suites 0 stars (0.67 Km » Espanya metro station)
från € 126.00
Betyg från 172 recensioner
Fantastisk 8.8/10 8.8
Gran Via de les Corts Catalanes, 454, Barcelona
Eric Vökel Gran Via Suites erbjuder boutiquelägenheter i centrala Barcelona och ligger ​​10 minuters promenad från torget Plaza de Espanya. Dessa eleganta lägenheter erbjuder gratis Wi-Fi och balkonger. Alla de luftkonditionerade lägenheterna på Eric Vökel erbjuder vacker och modern inredning. Allt boende har ett välutrustat pentry och ett rymligt vardagsrum med platt-TV. Det...

Bbarcelona Apartments Sant Antoni Flats 0 stars (0.76 Km » Espanya metro station)
från € 180.00
Betyg från 1 recensioner
Utmärkt 7.5/10 7.5
Different locations, Barcelona
Bbarcelona Apartments Sant Antoni Flats is a self-catering accommodation located in Barcelona. FreeWiFi access is available. The property is 600 metres from Sant Antoni and 1.2 km from Hospital Clínic. Accommodation will provide you with a TV, air conditioning and a balcony. There is a full kitchen with a dishwasher and a microwave. Private bathrooms also come with a shower. ...

Sant Antoni Barcelonastuff Apartments 0 stars (0.79 Km » Espanya metro station)
från € 181.50
Betyg från 19 recensioner
Väldigt bra 7.0/10 7.0
Calabria, 69, Barcelona
Denna eleganta lägenhet ligger 5 minuters promenad från Barcelonas Plaza Espanya och området Montjuic. Calabria är rymligt och elegant inrett samt erbjuder gratis Wi-Fi och en stor balkong. Den chica loungen har en ljuskrona, dubbel bäddsoffa och plattskärms-TV med DVD-spelare. Stora glasdörrar öppnar upp mot en solig balkong med växter. Calabria Apartments har ett kök med mi...

Mistral Barcelona Centro 0 stars (0.95 Km » Espanya metro station)
från € 200.00
Betyg från 9 recensioner
Fantastisk 8.9/10 8.9
Avenida Mistral 10, Barcelona
Located just 5 minutes’ walk from Plaza España and 500 metres from Rocafort Metro Station, Mistral apartment offers free Wi-Fi, private terrace and F.C. Barcelona ticket service. This apartment has 4 air-conditioned bedrooms. It features a flat-screen TV, washing machine, dining table and a double sofa bed in the living room. Plaza Catalunya and Las Ramblas are 1.5 km from th...

Apartamento Abrevadero 0 stars (1.02 Km » Espanya metro station)
från € 151.00
Calabria, 10, Barcelona
Apartamento Abrevadero is a self-catering accommodation located in Barcelona. The property is 400 metres from Sant Antoni and 800 metres from Paral·lel. The apartment will provide you with a TV, air conditioning and a balcony.There is a full kitchen with a microwave and a refrigerator. Featuring a shower, private bathroom also comes with a bath. You can enjoy city view from th...

La Fira 2 0 stars (1.07 Km » Espanya metro station)
från € 132.00
Betyg från 5 recensioner
Perfekt 8.3/10 8.3
Different Locations, Barcelona
La Fira 2 is a self-catering accommodation located in Barcelona. The property is 1.4 km from La Rambla and 1.7 km from Plaça Catalunya. Accommodation will provide you with a flat-screen tv, air conditioning and a seating area. There is a full kitchen with a microwave and oven. Featuring a hairdryer, private bathrooms also come with towels. Some of the properties have a dryer, ...

Big Apartment City Centre 0 stars (1.11 Km » Espanya metro station)
från € 140.00
Betyg från 1 recensioner
Utmärkt 7.5/10 7.5
Consell de Cent, 180, Barcelona
Offering free Wi-Fi, Big Apartment City Centre is located in Barcelona’s Eixample District, 15 minutes’ walk from Plaça Ctalunya. The air-conditioned apartment features a furnished interior courtyard and a balcony. The 4-bedroom apartment has a living room with a sofa, TV and DVD player. A dishwasher, oven and microwave are included in the kitchen. One of the bathrooms feature...

Bird House Apartments 0 stars (1.14 Km » Espanya metro station)
från € 140.00
Betyg från 16 recensioner
Perfekt 8.2/10 8.2
Urgel, 51 bis, Barcelona
Bird House Apartment is located in central Barcelona, just 100 metres from Urgell Metro Station. It offers modern, air-conditioned apartments with a private chillout terrace overlooking Montjüic Hill. The Bird House apartments feature a spacious lounge with a flat-screen TV, free Wi-Fi and a minibar. The kitchen includes an oven and microwave. Bed linen and towels are provided...

 Visar 1-15 av 178 hotell
[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Spanien Sök hotell

Incheckningsdatum

calendar

Utcheckningsdatum

calendar

Avancerad sökning:

Hotell typ

1* stjärniga hotell65 Hotell
2* stjärniga hotell122 Hotell
3* stjärniga hotell125 Hotell
4* stjärniga hotell155 Hotell
5* stjärniga lyxhotell20 Hotell
Bed and Breakfast70 Hotell
Lägenhet1439 Hotell
Pensionat m.m.292 Hotell
Vandrarhem110 Hotell

Faciliteter

Buss till/från flygplats32 Hotell
Familjerum1729 Hotell
Fitnesscenter110 Hotell
Gayvänligt125 Hotell
Husdjur tillåtna519 Hotell
Inomhuspool9 Hotell
Jacuzzi44 Hotell
Kostnadsfri Wi-Fi ingår1955 Hotell
Ljudisolerade rum297 Hotell
Luftkonditionering1565 Hotell
Parkering1125 Hotell
Restaurang160 Hotell
Rum/faciliteter för funktionshindrade417 Hotell
Spa & Hälsocenter26 Hotell
Wi-Fi/trådlöst LAN2038 Hotell

Espanya metro station Karta


mapKarta


tickLåga priser
tickInga bokningsavgifter
tickMaximal valfrihet
tickNöjda gäster

Facebook

Facebook
Gilla oss på Facebook

Närliggande landmärken

Airport
El Prat Airport 10.5 Km
Girona-Costa Brava Airport 77.53 Km
Convention Centre
Feria de Barcelona 0.27 Km
Landmark
Ramblas 2.22 Km
Plaza Catalunya 2.23 Km
Monument or Landmark
Casa Batllo 2.3 Km
La Pedrera Casa Mila 2.51 Km
Catedral Barcelona 2.54 Km
Finca Güell 2.77 Km
Museum
Museum Futbol Club Barcelona 2.31 Km
Stadium or Arena
Palau Sant Jordi 1.58 Km
Nou Camp 2.26 Km
Palau Blaugrana 2.42 Km
Train Station
Barcelona-Sants Train Station 1.04 Km
Underground Railway Station
Espanya metro station 0 Km
Hostafrancs 0.35 Km
Rocafort 0.62 Km
Poble Sec 0.87 Km
Sants- Estació Undergraund 0.92 Km
Plaça de Sants 1.05 Km
Entença 1.11 Km
Urgell 1.11 Km
Mercat Nou 1.27 Km
Sant Antoni 1.29 Km
Plaça del Centre 1.3 Km
Hospital Clínic 1.54 Km
Santa Eulàlia metro 1.62 Km
Les Corts 1.78 Km
Paral-lel 1.81 Km
Universitat 1.81 Km
Badal 1.88 Km
FGC - Pl.Catalunya 2.04 Km
Liceu 2.19 Km
Catalunya 2.23 Km
Collblanc 2.25 Km
Maria Cristina 2.28 Km
Passeig de Gràcia 2.3 Km
Drassanes 2.32 Km
Diagonal 2.5 Km
Urquinaona 2.65 Km
Jaume I 2.7 Km
Torrassa 2.74 Km

Espanya metro station Hotellets typer

1* stjärniga hotell nära Espanya metro station
2* stjärniga hotell nära Espanya metro station
3* stjärniga hotell nära Espanya metro station
4* stjärniga hotell nära Espanya metro station
5* stjärniga lyxhotell nära Espanya metro station
Bed and Breakfast nära Espanya metro station
Lägenhet nära Espanya metro station
Pensionat m.m. nära Espanya metro station
Vandrarhem nära Espanya metro station

Pris Espanya metro station

Espanya metro station Hotell under 75 EUR
Espanya metro station Hotell från 75 EUR till 125 EUR
Espanya metro station Hotell från 125 EUR till 200 EUR
Espanya metro station Hotell över 200 EUR

Hotell i Spanien - Populära städer

Barcelona
Madrid
Valencia
Sevilla
Granada
Calpe
Benidorm
Jávea
Salou
Lloret de Mar
Málaga
Rosas
Marbella
Denia
San Sebastián
Empuriabrava
Sitges
Playa del Ingles
Nerja
Puerto del Carmen
Moraira
L' Escala
Santiago de Compostela
Córdoba
Cambrils

Alla städer i Spanien »

hotell i Spanien - Regioner

Hotell i Majorca
Hotell i Tenerife
Hotell i Gran Canaria
Hotell i Menorca
Hotell i Lanzarote
Hotell i Fuerteventura
Hotell i Andalucía
Hotell i Catalonia
Hotell i Balearic Islands
Hotell i Canary Islands
Hotell i Galicia
Hotell i Valencia Community

Alla regioner i Spanien »

hem | om letsbookhotel © LetsBookHotel.com 2014