Hotell nära Espanya metro station, Boende nära Espanya metro station Spanien | Lets Book Hotel

Hotell nära Espanya metro station

Du är i: hem > Spanien Hotell > Hotell nära Espanya metro station > Hotell

193 Hotell Funna nära Espanya metro station, Visar 1-15

 
 
BWH Montjuïc-Fira 0 stars (0.04Km » Espanya metro station)
från € 145.00
Betyg från 114 recensioner
Fantastisk 8.9/10 8.9
Creu Coberta, 15, Barcelona
BWH Montjuïc offers free Wi-Fi and is centrally located next to Barcelona’s Plaza Espanya, with its airport bus stop and FIRA Convention Centre. Central Barcelona is 10 minutes away by bus or metro. ...

Central location next to underground metro and very fast wifi. Supermarket at arena shopping centre 5 minutes away. - Anonymous

Apart Easy Sants Montjuic 0 stars (0.15Km » Espanya metro station)
från € 142.00
Betyg från 2 recensioner
Utmärkt 7.7/10 7.7
Different Locations, Barcelona
Apart Easy Sants Montjuic offers apartments at various locations in Barcelona, all within 500 metres of Plaza Espanya. Each modern, air-conditioned apartment has free Wi-Fi and a flat-screen TV. The ...

Ofelias Hotel 4 stars (0.21Km » Espanya metro station)
från € 140.80
Betyg från 88 recensioner
Fantastisk 8.8/10 8.8
Llançà, 24, Barcelona
Ofelias Hotel ligger precis intill Gran Vía, 2 minuters promenad från tunnelbanestationen Plaza Espanya och utställningscentret Fira. Här erbjuds eleganta rum med gratis Wi-Fi. Hotellet har en takterr...

The hotel was excellent all round with shops and restaurants on your doorstep. Secure storage for our bicycles. - Anonymous

Arenas 0 stars (0.51Km » Espanya metro station)
från € 154.00
Betyg från 1 recensioner
Utmärkt 7.5/10 7.5
Entenza, 79, Barcelona
Featuring a private balcony, Arenas is located in Barcelona’s example District, 600 hundred metres from Plaza España. The modern apartment offers air conditioning and stylish décor. The 2-bedroom apa...

Paral·lel 0 stars (0.54Km » Espanya metro station)
från € 150.00
Betyg från 4 recensioner
Bra 6.5/10 6.5
Avenida Paral·lel, 180 , Barcelona
Located 400 metres from Plaza de España, Paral.Lel apartment offers modern accommodation with free Wi-Fi in central Barcelona. The property is just a 20-minute walk from La Rambla and Plaça Catalunya....

Barcelona DesignSuites&Apartments 4 stars (0.62Km » Espanya metro station)
från € 150.00
Carrer de Sant Paulí de Nola, 6, Barcelona
Just 500 metres from Plaça Espanya Square, these stylish apartments have a communal gym, sauna and roof terrace with an outdoor pool. Each air-conditioned attic apartment offers free Wi-Fi and a moder...

Barcelona 10 - Apartments 0 stars (0.64Km » Espanya metro station)
från € 133.40
Betyg från 5 recensioner
Väldigt bra 6.7/10 6.7
Rocafort, 66, Barcelona
Barcelona 10 - Luxury Apartments is a self-catering accommodation located in Barcelona. Free WiFi access is available. The property is 700 metres from Sant Antoni and 1.2 km from Hospital Clínic. Th...

BarcelonaForRent Vintage Central Suites 0 stars (0.64Km » Espanya metro station)
från € 140.00
Betyg från 5 recensioner
Acceptabelt 5.4/10 5.4
Gran Via de les Corts Catalanes, 448, Barcelona
Dessa lägenheter ligger på Gran Vía, en av de viktigaste gatorna i Barcelona. Torget Plaza de España och mässcentret Fira de Barcelona ligger bara 600 meter bort. BarcelonaForRent Gran Via Deluxe erb...

Eric Vökel Boutique Apartments - Gran Vía Suites 0 stars (0.67Km » Espanya metro station)
från € 126.00
Betyg från 172 recensioner
Fantastisk 8.8/10 8.8
Gran Via de les Corts Catalanes, 454, Barcelona
Eric Vökel Gran Via Suites erbjuder boutiquelägenheter i centrala Barcelona och ligger ​​10 minuters promenad från torget Plaza de Espanya. Dessa eleganta lägenheter erbjuder gratis Wi-Fi och balkonge...

I liked everything about this hotel. The apartment is fully furnished, with top of the line items, everything was very comfortable. I will not describe the basic facilities, they were all great - I will just mention few extras: 1 - safe box in room - huge! can contain a laptop, bit cameras etc. 2 - When checking out, if you want to leave your luggage at the hotel, they offer you quite big lockers that operate with a 1 Euro coin - you get the coin back when you empty the locker, so actually it - Anonymous

AinB Eixample-Miro Apartments 0 stars (0.75Km » Espanya metro station)
från € 144.00
Betyg från 131 recensioner
Utmärkt 7.3/10 7.3
Entença, 140, Barcelona
These stylish and comfortable apartments are located in Barcelona’s chic Eixample district, 500 metres from Gran Vía. They offer a balcony, air conditioning and free Wi-Fi, 10 minutes’ walk from Plaza...

The staff were very courteous and helpful. Not only did they wait for us due to our late arrival, they also helped us to resolve off street parking. The apartments were very attractive, well furnished, very comfortable, clean, easy to locate. - Anonymous

Sant Antoni Barcelonastuff Apartments 0 stars (0.79Km » Espanya metro station)
från € 181.50
Betyg från 19 recensioner
Väldigt bra 7.0/10 7.0
Calabria, 69, Barcelona
Denna eleganta lägenhet ligger 5 minuters promenad från Barcelonas Plaza Espanya och området Montjuic. Calabria är rymligt och elegant inrett samt erbjuder gratis Wi-Fi och en stor balkong. Den chica...

Mistral Barcelona Centro 0 stars (0.95Km » Espanya metro station)
från € 200.00
Betyg från 9 recensioner
Fantastisk 8.9/10 8.9
Avenida Mistral 10, Barcelona
Located just 5 minutes’ walk from Plaza España and 500 metres from Rocafort Metro Station, Mistral apartment offers free Wi-Fi, private terrace and F.C. Barcelona ticket service. This apartment has 4...

Apartamento Abrevadero 0 stars (1.02Km » Espanya metro station)
från € 151.00
Calabria, 10, Barcelona
Apartamento Abrevadero is a self-catering accommodation located in Barcelona. The property is 400 metres from Sant Antoni and 800 metres from Paral·lel. The apartment will provide you with a TV, air ...

Aspasios Gran Via Suites 0 stars (1.04Km » Espanya metro station)
från € 132.00
Betyg från 67 recensioner
Perfekt 8.4/10 8.4
Different locations, Barcelona
Aspasios Gran Via Suites erbjuder vackra, moderna lägenheter med gratis Wi-Fi. De är inrymda i en byggnad i typisk modernistisk stil. Här bor du bara 100 meter från tunnelbanestationen Urgell, medan L...

La Fira 2 0 stars (1.07Km » Espanya metro station)
från € 143.00
Betyg från 12 recensioner
Perfekt 8.3/10 8.3
Different Locations, Barcelona
La Fira 2 is a self-catering accommodation located in Barcelona. The property is 1.4 km from La Rambla and 1.7 km from Plaça Catalunya. Accommodation will provide you with a flat-screen tv, air condi...

 Visar 1-15 av 193 hotell
[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Spanien Sök hotell

Incheckningsdatum

calendar

Utcheckningsdatum

calendar

Avancerad sökning:

Hotell typ

1* stjärniga hotell65 Hotell
2* stjärniga hotell123 Hotell
3* stjärniga hotell127 Hotell
4* stjärniga hotell157 Hotell
5* stjärniga lyxhotell20 Hotell
Bed and Breakfast74 Hotell
Lägenhet1575 Hotell
Pensionat m.m.307 Hotell
Vandrarhem108 Hotell

Faciliteter

Buss till/från flygplats33 Hotell
Familjerum1864 Hotell
Fitnesscenter110 Hotell
Gayvänligt125 Hotell
Husdjur tillåtna539 Hotell
Inomhuspool9 Hotell
Jacuzzi44 Hotell
Kostnadsfri Wi-Fi ingår2074 Hotell
Ljudisolerade rum304 Hotell
Luftkonditionering1656 Hotell
Parkering1167 Hotell
Restaurang163 Hotell
Rum/faciliteter för funktionshindrade428 Hotell
Spa & Hälsocenter26 Hotell
Wi-Fi/trådlöst LAN2158 Hotell

Espanya metro station Karta


mapKarta


tickLåga priser
tickInga bokningsavgifter
tickMaximal valfrihet
tickNöjda gäster

Facebook

Facebook
Gilla oss på Facebook

Närliggande landmärken

Airport
El Prat Airport 10.5 Km
Girona-Costa Brava Airport 77.53 Km
Convention Centre
Feria de Barcelona 0.27 Km
Landmark
Ramblas 2.22 Km
Plaza Catalunya 2.23 Km
Monument or Landmark
Casa Batllo 2.3 Km
La Pedrera Casa Mila 2.51 Km
Catedral Barcelona 2.54 Km
Finca Güell 2.77 Km
Museum
Museum Futbol Club Barcelona 2.31 Km
Stadium or Arena
Palau Sant Jordi 1.58 Km
Nou Camp 2.26 Km
Palau Blaugrana 2.42 Km
Train Station
Barcelona-Sants Train Station 1.04 Km
Underground Railway Station
Espanya metro station 0 Km
Hostafrancs 0.35 Km
Rocafort 0.62 Km
Poble Sec 0.87 Km
Sants- Estació Undergraund 0.92 Km
Plaça de Sants 1.05 Km
Entença 1.11 Km
Urgell 1.11 Km
Mercat Nou 1.27 Km
Sant Antoni 1.29 Km
Plaça del Centre 1.3 Km
Hospital Clínic 1.54 Km
Santa Eulàlia metro 1.62 Km
Les Corts 1.78 Km
Paral-lel 1.81 Km
Universitat 1.81 Km
Badal 1.88 Km
FGC - Pl.Catalunya 2.04 Km
Liceu 2.19 Km
Catalunya 2.23 Km
Collblanc 2.25 Km
Maria Cristina 2.28 Km
Passeig de Gràcia 2.3 Km
Drassanes 2.32 Km
Diagonal 2.5 Km
Urquinaona 2.65 Km
Jaume I 2.7 Km
Torrassa 2.74 Km

Espanya metro station Hotellets typer

1* stjärniga hotell nära Espanya metro station
2* stjärniga hotell nära Espanya metro station
3* stjärniga hotell nära Espanya metro station
4* stjärniga hotell nära Espanya metro station
5* stjärniga lyxhotell nära Espanya metro station
Bed and Breakfast nära Espanya metro station
Lägenhet nära Espanya metro station
Pensionat m.m. nära Espanya metro station
Vandrarhem nära Espanya metro station

Pris Espanya metro station

Espanya metro station Hotell under 75 EUR
Espanya metro station Hotell från 75 EUR till 125 EUR
Espanya metro station Hotell från 125 EUR till 200 EUR
Espanya metro station Hotell över 200 EUR

Hotell i Spanien - Populära städer

Barcelona
Madrid
Valencia
Sevilla
Granada
Calpe
Benidorm
Jávea
Salou
Lloret de Mar
Málaga
Rosas
Marbella
Denia
San Sebastián
Empuriabrava
Sitges
Playa del Ingles
Nerja
Puerto del Carmen
Moraira
L' Escala
Santiago de Compostela
Córdoba
Cambrils

Alla städer i Spanien »

hotell i Spanien - Regioner

Hotell i Majorca
Hotell i Tenerife
Hotell i Gran Canaria
Hotell i Menorca
Hotell i Lanzarote
Hotell i Fuerteventura
Hotell i Andalucía
Hotell i Catalonia
Hotell i Balearic Islands
Hotell i Canary Islands
Hotell i Galicia
Hotell i Valencia Community

Alla regioner i Spanien »

hem | om lets book hotel © LetsBookHotel.com 2014