Hotell nära Espanya metro station, Boende nära Espanya metro station Spanien | Lets Book Hotel

Hotell nära Espanya metro station

Du är i: hem > Spanien Hotell > Hotell nära Espanya metro station > Hotell

150 Hotell Funna nära Espanya metro station, Visar 1-15

 
 
BWH Montjuïc-Fira 0 stars (0.04Km » Espanya metro station)
från € 125.00
Betyg från 146 recensioner
Fantastisk 8.6/10 8.6
Creu Coberta, 15, Barcelona
BWH Montjuïc offers free Wi-Fi and is centrally located next to Barcelona’s Plaza Espanya, with its airport bus stop and FIRA Convention Centre. Central Barcelona is 10 minutes away by bus or metro. ...

Central location next to underground metro and very fast wifi. Supermarket at arena shopping centre 5 minutes away. - Anonymous

Fira - holidaysBarcelona 0 stars (0.22Km » Espanya metro station)
från € 133.00
Betyg från 2 recensioner
Fantastisk 8.8/10 8.8
Parallel, 204, Barcelona


Arenas 0 stars (0.51Km » Espanya metro station)
från € 154.00
Betyg från 1 recensioner
Utmärkt 7.5/10 7.5
Entenza, 79, Barcelona
Featuring a private balcony, Arenas is located in Barcelona’s example District, 600 hundred metres from Plaza España. The modern apartment offers air conditioning and stylish décor. The 2-bedroom apa...

Habitat Apartments Plaza España 0 stars (0.53Km » Espanya metro station)
från € 127.33
Betyg från 21 recensioner
Utmärkt 7.6/10 7.6
Carrer de la Creu Coberta, 121, Barcelona
Featuring free Wi-Fi and air conditioning, Habitat Apartments Plaza España are located in the Sants district of Barcelona, just 2 minutes' walk from Hostafrancs Metro Station. Offering balconies and ...

Paral·lel 0 stars (0.54Km » Espanya metro station)
från € 150.00
Betyg från 4 recensioner
Bra 6.5/10 6.5
Avenida Paral·lel, 180 , Barcelona
Located 400 metres from Plaza de España, Paral.Lel apartment offers modern accommodation with free Wi-Fi in central Barcelona. The property is just a 20-minute walk from La Rambla and Plaça Catalunya....

Barcelona DesignSuites&Apartments 4 stars (0.62Km » Espanya metro station)
från € 150.00
Carrer de Sant Paulí de Nola, 6, Barcelona
Just 500 metres from Plaça Espanya Square, these stylish apartments have a communal gym, sauna and roof terrace with an outdoor pool. Each air-conditioned attic apartment offers free Wi-Fi and a moder...

BarcelonaForRent Vintage Central Suites 0 stars (0.64Km » Espanya metro station)
från € 140.00
Betyg från 5 recensioner
Acceptabelt 5.4/10 5.4
Gran Via de les Corts Catalanes, 448, Barcelona
Dessa lägenheter ligger på Gran Vía, en av de viktigaste gatorna i Barcelona. Torget Plaza de España och mässcentret Fira de Barcelona ligger bara 600 meter bort. BarcelonaForRent Gran Via Deluxe erb...

Eric Vökel Boutique Apartments - Gran Vía Suites 0 stars (0.67Km » Espanya metro station)
från € 126.00
Betyg från 172 recensioner
Fantastisk 8.8/10 8.8
Gran Via de les Corts Catalanes, 454, Barcelona
Eric Vökel Gran Via Suites erbjuder boutiquelägenheter i centrala Barcelona och ligger ​​10 minuters promenad från torget Plaza de Espanya. Dessa eleganta lägenheter erbjuder gratis Wi-Fi och balkonge...

I liked everything about this hotel. The apartment is fully furnished, with top of the line items, everything was very comfortable. I will not describe the basic facilities, they were all great - I will just mention few extras: 1 - safe box in room - huge! can contain a laptop, bit cameras etc. 2 - When checking out, if you want to leave your luggage at the hotel, they offer you quite big lockers that operate with a 1 Euro coin - you get the coin back when you empty the locker, so actually it - Anonymous

Mistral Barcelona Centro 0 stars (0.95Km » Espanya metro station)
från € 200.00
Betyg från 9 recensioner
Fantastisk 8.9/10 8.9
Avenida Mistral 10, Barcelona
Located just 5 minutes’ walk from Plaza España and 500 metres from Rocafort Metro Station, Mistral apartment offers free Wi-Fi, private terrace and F.C. Barcelona ticket service. This apartment has 4...

Apartamento Abrevadero 0 stars (1.02Km » Espanya metro station)
från € 151.00
Calabria, 10, Barcelona
Apartamento Abrevadero is a self-catering accommodation located in Barcelona. The property is 400 metres from Sant Antoni and 800 metres from Paral·lel. The apartment will provide you with a TV, air ...

La Fira 2 0 stars (1.07Km » Espanya metro station)
från € 143.00
Betyg från 12 recensioner
Perfekt 8.3/10 8.3
Different Locations, Barcelona
La Fira 2 is a self-catering accommodation located in Barcelona. The property is 1.4 km from La Rambla and 1.7 km from Plaça Catalunya. Accommodation will provide you with a flat-screen tv, air condi...

Big Apartment City Centre 0 stars (1.11Km » Espanya metro station)
från € 140.00
Betyg från 1 recensioner
Utmärkt 7.5/10 7.5
Consell de Cent, 180, Barcelona
Offering free Wi-Fi, Big Apartment City Centre is located in Barcelona’s Eixample District, 15 minutes’ walk from Plaça Ctalunya. The air-conditioned apartment features a furnished interior courtyard ...

Bird House Apartments 0 stars (1.14Km » Espanya metro station)
från € 140.00
Betyg från 16 recensioner
Perfekt 8.2/10 8.2
Urgel, 51 bis, Barcelona
Bird House Apartment is located in central Barcelona, just 100 metres from Urgell Metro Station. It offers modern, air-conditioned apartments with a private chillout terrace overlooking Montjüic Hill....

BarcelonaForRent Plaza España Fira Apartments 0 stars (1.18Km » Espanya metro station)
från € 125.00
Betyg från 19 recensioner
Bra 6.2/10 6.2
Calle Elkano, 58, Barcelona
Just a 10-minute walk from Plaça Espanya Square and Fira de Barcelona Trade Fair, these modern apartments include free Wi-Fi, air conditioning and well-equipped kitchens. Poble Sec Metro Station is 25...

Visit-BCN Consell de Cent 1 stars (1.19Km » Espanya metro station)
från € 168.00
Consell de Cent 180, Barcelona
Visit-BCN Consell de Cent is a large apartment for 4 to 7 people in central Barcelona. It features a hot tub, terrace and free Wi-Fi. Urgell Metro Station is 200 metres away. This modern air-conditio...

 Visar 1-15 av 150 hotell
[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Spanien Sök hotell

Incheckningsdatum

calendar

Utcheckningsdatum

calendar

Avancerad sökning:

Hotell typ

1* stjärniga hotell65 Hotell
2* stjärniga hotell120 Hotell
3* stjärniga hotell125 Hotell
4* stjärniga hotell157 Hotell
5* stjärniga lyxhotell21 Hotell
Bed and Breakfast83 Hotell
Lägenhet1694 Hotell
Pensionat m.m.316 Hotell
Vandrarhem110 Hotell

Faciliteter

Buss till/från flygplats33 Hotell
Familjerum1984 Hotell
Fitnesscenter114 Hotell
Gayvänligt125 Hotell
Husdjur tillåtna577 Hotell
Inomhuspool9 Hotell
Jacuzzi44 Hotell
Kostnadsfri Wi-Fi ingår2208 Hotell
Ljudisolerade rum319 Hotell
Luftkonditionering1762 Hotell
Parkering1225 Hotell
Restaurang166 Hotell
Rum/faciliteter för funktionshindrade446 Hotell
Spa & Hälsocenter26 Hotell
Wi-Fi/trådlöst LAN2289 Hotell

Espanya metro station Karta


mapKarta


tickLåga priser
tickInga bokningsavgifter
tickMaximal valfrihet
tickNöjda gäster

Facebook

Facebook
Gilla oss på Facebook

Närliggande landmärken

Airport
El Prat Airport 10.5 Km
Girona-Costa Brava Airport 77.53 Km
Convention Centre
Feria de Barcelona 0.27 Km
Landmark
Ramblas 2.22 Km
Plaza Catalunya 2.23 Km
Monument or Landmark
Casa Batllo 2.3 Km
La Pedrera Casa Mila 2.51 Km
Catedral Barcelona 2.54 Km
Finca Güell 2.77 Km
Museum
Museum Futbol Club Barcelona 2.31 Km
Stadium or Arena
Palau Sant Jordi 1.58 Km
Nou Camp 2.26 Km
Palau Blaugrana 2.42 Km
Train Station
Barcelona-Sants Train Station 1.04 Km
Underground Railway Station
Espanya metro station 0 Km
Hostafrancs 0.35 Km
Rocafort 0.62 Km
Poble Sec 0.87 Km
Sants- Estació Undergraund 0.92 Km
Plaça de Sants 1.05 Km
Entença 1.11 Km
Urgell 1.11 Km
Mercat Nou 1.27 Km
Sant Antoni 1.29 Km
Plaça del Centre 1.3 Km
Hospital Clínic 1.54 Km
Santa Eulàlia metro 1.62 Km
Les Corts 1.78 Km
Paral-lel 1.81 Km
Universitat 1.81 Km
Badal 1.88 Km
FGC - Pl.Catalunya 2.04 Km
Liceu 2.19 Km
Catalunya 2.23 Km
Collblanc 2.25 Km
Maria Cristina 2.28 Km
Passeig de Gràcia 2.3 Km
Drassanes 2.32 Km
Diagonal 2.5 Km
Urquinaona 2.65 Km
Jaume I 2.7 Km
Torrassa 2.74 Km

Espanya metro station Hotellets typer

1* stjärniga hotell nära Espanya metro station
2* stjärniga hotell nära Espanya metro station
3* stjärniga hotell nära Espanya metro station
4* stjärniga hotell nära Espanya metro station
5* stjärniga lyxhotell nära Espanya metro station
Bed and Breakfast nära Espanya metro station
Lägenhet nära Espanya metro station
Pensionat m.m. nära Espanya metro station
Vandrarhem nära Espanya metro station

Pris Espanya metro station

Espanya metro station Hotell under 75 EUR
Espanya metro station Hotell från 75 EUR till 125 EUR
Espanya metro station Hotell från 125 EUR till 200 EUR
Espanya metro station Hotell över 200 EUR

Hotell i Spanien - Populära städer

Barcelona
Madrid
Valencia
Sevilla
Granada
Calpe
Benidorm
Jávea
Salou
Lloret de Mar
Málaga
Rosas
Marbella
Denia
San Sebastián
Empuriabrava
Sitges
Playa del Ingles
Nerja
Puerto del Carmen
Moraira
L' Escala
Santiago de Compostela
Córdoba
Cambrils

Alla städer i Spanien »

hotell i Spanien - Regioner

Hotell i Majorca
Hotell i Tenerife
Hotell i Gran Canaria
Hotell i Menorca
Hotell i Lanzarote
Hotell i Fuerteventura
Hotell i Andalucía
Hotell i Catalonia
Hotell i Balearic Islands
Hotell i Canary Islands
Hotell i Galicia
Hotell i Valencia Community

Alla regioner i Spanien »

hem | om lets book hotel © LetsBookHotel.com 2014