Hotell nära Espanya metro station

236 Hotell Funna nära Espanya metro station, Visar 1-15

  
BWH Montjuïc-Fira 0 stars (0.04Km » Espanya metro station)
från € 160.00
Betyg från 138 recensioner
Fantastisk 8.6/10 8.6
Creu Coberta, 15, Barcelona
BWH Montjuïc offers free Wi-Fi and is centrally located next to Barcelona’s Plaza Espanya, with its airport bus stop and FIRA Convention Centre. Central Barcelona is 10 minutes away by bus or metro. ...

I like the location, which is also why I´ve booked this appartment and I was impresed. It has been my 6th stay in Barcelona and this one was one of the best. I would recommend it very likely. - Anonymous

Ofelias Hotel 4 stars (0.21Km » Espanya metro station)
från € 143.44
Betyg från 81 recensioner
Fantastisk 8.8/10 8.8
Llançà, 24, Barcelona
Ofelias Hotel ligger precis intill Gran Vía, 2 minuters promenad från tunnelbanestationen Plaza Espanya och utställningscentret Fira. Här erbjuds eleganta rum med gratis Wi-Fi. Hotellet har en takterr...

Very new and modern. Very clean and beautifully designed. Lovely reception and ground floor area. Fantastic location, very central. Nice spacious bedrooms with safe deposit box, lovely bathrooms and great, powerful showers, and very efiicient air conditioning. Small but adequate and welcome roof top area with pool. - Anonymous

Fira - holidaysBarcelona 0 stars (0.22Km » Espanya metro station)
från € 133.00
Betyg från 2 recensioner
Fantastisk 8.8/10 8.8
Parallel, 204, Barcelona


The Urban Suites 0 stars (0.39Km » Espanya metro station)
från € 135.00
Betyg från 198 recensioner
Fantastisk 8.7/10 8.7
Sant Nicolau, 3, Barcelona
Urban Suites ligger i det kommersiella centrumet i Barcelona, en kort promenad från tågstationen Sants. Detta moderna lägenhetskomplex erbjuder rymliga rum med gratis Wi-Fi. Anläggningen har eleganta...

I’ve chosen Urban Suites because it’s relatively and convenient. After my 7-nite stay there, it’s far better than what I’ve expected. It’s within easy walking distance to metro stations, the Estacio Sants train station and Placa Espana, where you could catch the airport bus and also bus 150 up Montjuïc. All staff members of Urban Suites are very helpful – assist you to buy train tickets, Flemenco show tickets and give lots of useful travelling tips and advices. Having been warned about pe - Anonymous

Arenas 0 stars (0.51Km » Espanya metro station)
från € 143.00
Betyg från 29 recensioner
Perfekt 8.4/10 8.4
Entenza, 79, Barcelona
Featuring a private balcony, Arenas is located in Barcelona’s example District, 600 hundred metres from Plaza España. The modern apartment offers air conditioning and stylish décor. The 2-bedroom apa...

Montaber Fira II 0 stars (0.53Km » Espanya metro station)
från € 125.00
Betyg från 6 recensioner
Utmärkt 7.7/10 7.7
Gran Vía de les Corts Catalanes 276, Barcelona
Montaber Fira II is a modern loft-style apartment located on the Gran Vía Avenue in Barcelona, 500 metres from Plaza España and the Fira de Barcelona. Free Wi-Fi access is available. The bright, open...

Paral·lel 0 stars (0.54Km » Espanya metro station)
från € 150.00
Betyg från 4 recensioner
Bra 6.5/10 6.5
Avenida Paral·lel, 180 , Barcelona
Located 400 metres from Plaza de España, Paral.Lel apartment offers modern accommodation with free Wi-Fi in central Barcelona. The property is just a 20-minute walk from La Rambla and Plaça Catalunya....

Barcelona DesignSuites&Apartments 4 stars (0.62Km » Espanya metro station)
från € 150.00
Carrer de Sant Paulí de Nola, 6, Barcelona
Just 500 metres from Plaça Espanya Square, these stylish apartments have a communal gym, sauna and roof terrace with an outdoor pool. Each air-conditioned attic apartment offers free Wi-Fi and a moder...

Crowne Plaza Barcelona - Fira Center 4 stars (0.62Km » Espanya metro station)
från € 158.00
Betyg från 662 recensioner
Fantastisk 8.9/10 8.9
Avenida Rius y Taulet, 1-3, Barcelona
Crown Plaza Barcelona - Fira Center ligger 2 minuters promenad från Font Màgica de Montjuïc. Här erbjuds en restaurang och bar, 650 meter från Plaza Espanya och köpcentret Las Arenas. De rymliga dubb...

Perfekt för resande med barn - två queensizesängar, skrivbord, soffa, separat toa, separat dusch och separat badkar! Bra läge med gångavstånd till metro samt stadskärnan (om man tycker om att promenera). - Linda

Villa Emilia 4 stars (0.74Km » Espanya metro station)
från € 126.00
Betyg från 603 recensioner
Fantastisk 9.0/10 9.0
Calabria, 115-117, Barcelona
Detta eleganta hotell ligger 150 meter från tunnelbanestationen Rocafort i Barcelona. Det erbjuder en trendig bar på taket och luftkonditionerade rum med gratis Wi-Fi och en plasma-TV med satellitkana...

Väldigt modernt och fräscht - Anonymous

Sant Antoni Barcelonastuff Apartments 0 stars (0.79Km » Espanya metro station)
från € 147.00
Betyg från 35 recensioner
Perfekt 8.3/10 8.3
Calabria, 69, Barcelona
Denna eleganta lägenhet ligger 5 minuters promenad från Barcelonas Plaza Espanya och området Montjuic. Calabria är rymligt och elegant inrett samt erbjuder gratis Wi-Fi och en stor balkong. Den chica...

Atic Barcelona 0 stars (0.9Km » Espanya metro station)
från € 150.00
Betyg från 24 recensioner
Fantastisk 9.6/10 9.6
Aragó, 78, Barcelona
Featuring a furnished terrace with views of Montjuic Mountain, an outdoor shower, and free Wi-Fi, Atic Barcelona apartment is located in central Barcelona, 750 metres from Urgell Metro Station. This ...

Aspasios Gran Via Suites 0 stars (1.04Km » Espanya metro station)
från € 126.00
Betyg från 123 recensioner
Perfekt 8.3/10 8.3
Different locations, Barcelona
Aspasios Gran Via Suites erbjuder vackra, moderna lägenheter med gratis Wi-Fi. De är inrymda i en byggnad i typisk modernistisk stil. Här bor du bara 100 meter från tunnelbanestationen Urgell, medan L...

La Fira 0 stars (1.05Km » Espanya metro station)
från € 126.50
Betyg från 47 recensioner
Utmärkt 7.3/10 7.3
Different locations, Barcelona
La Fira ligger i stadsdelen Poble Sec, bara 3 minuters promenad från tunnelbanestationen Poble Sec. Här erbjuds lägenheter med gratis Wi-Fi, luftkonditionering och en egen balkong eller uteplats. All...

La Fira 2 0 stars (1.07Km » Espanya metro station)
från € 143.00
Betyg från 22 recensioner
Utmärkt 7.6/10 7.6
Different Locations, Barcelona
La Fira 2 is a self-catering accommodation located in Barcelona. The property is 1.4 km from La Rambla and 1.7 km from Plaça Catalunya. Accommodation will provide you with a flat-screen tv, air condi...

 Visar 1-15 av 236 hotell
[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16