Hotell nära Espanya metro station, Boende nära Espanya metro station Spanien | Lets Book Hotel

Hotell nära Espanya metro station

Du är i: hem > Spanien Hotell > Hotell nära Espanya metro station > Hotell

164 Hotell Funna nära Espanya metro station, Visar 1-15

 
 
BWH Montjuïc-Fira 0 stars (0.04Km » Espanya metro station)
från € 125.00
Betyg från 132 recensioner
Perfekt 8.5/10 8.5
Creu Coberta, 15, Barcelona
BWH Montjuïc offers free Wi-Fi and is centrally located next to Barcelona’s Plaza Espanya, with its airport bus stop and FIRA Convention Centre. Central Barcelona is 10 minutes away by bus or metro. ...

Central location next to underground metro and very fast wifi. Supermarket at arena shopping centre 5 minutes away. - Anonymous

Fira - holidaysBarcelona 0 stars (0.22Km » Espanya metro station)
från € 133.00
Betyg från 2 recensioner
Fantastisk 8.8/10 8.8
Parallel, 204, Barcelona


Habitat Apartments ADN 0 stars (0.31Km » Espanya metro station)
från € 136.42
Betyg från 66 recensioner
Perfekt 8.3/10 8.3
Creu Coberta, 87, Barcelona
Habitat Apartments ADN is a self-catering accommodation located in Barcelona. Free WiFi access is available. The property is 700 metres from Sants Estacio and 1.6 km from Sant Antoni. The apartment ...

Arenas 0 stars (0.51Km » Espanya metro station)
från € 165.00
Betyg från 23 recensioner
Perfekt 8.3/10 8.3
Entenza, 79, Barcelona
Featuring a private balcony, Arenas is located in Barcelona’s example District, 600 hundred metres from Plaza España. The modern apartment offers air conditioning and stylish décor. The 2-bedroom apa...

Habitat Apartments Plaza España 0 stars (0.53Km » Espanya metro station)
från € 146.89
Betyg från 23 recensioner
Utmärkt 7.4/10 7.4
Carrer de la Creu Coberta, 121, Barcelona
Featuring free Wi-Fi and air conditioning, Habitat Apartments Plaza España are located in the Sants district of Barcelona, just 2 minutes' walk from Hostafrancs Metro Station. Offering balconies and ...

Montaber Fira II 0 stars (0.53Km » Espanya metro station)
från € 125.00
Betyg från 6 recensioner
Utmärkt 7.7/10 7.7
Gran Vía de les Corts Catalanes 276, Barcelona
Montaber Fira II is a modern loft-style apartment located on the Gran Vía Avenue in Barcelona, 500 metres from Plaza España and the Fira de Barcelona. Free Wi-Fi access is available. The bright, open...

Paral·lel 0 stars (0.54Km » Espanya metro station)
från € 150.00
Betyg från 4 recensioner
Bra 6.5/10 6.5
Avenida Paral·lel, 180 , Barcelona
Located 400 metres from Plaza de España, Paral.Lel apartment offers modern accommodation with free Wi-Fi in central Barcelona. The property is just a 20-minute walk from La Rambla and Plaça Catalunya....

Barcelona DesignSuites&Apartments 4 stars (0.62Km » Espanya metro station)
från € 150.00
Carrer de Sant Paulí de Nola, 6, Barcelona
Just 500 metres from Plaça Espanya Square, these stylish apartments have a communal gym, sauna and roof terrace with an outdoor pool. Each air-conditioned attic apartment offers free Wi-Fi and a moder...

Eric Vökel Boutique Apartments - Gran Vía Suites 0 stars (0.67Km » Espanya metro station)
från € 126.00
Betyg från 172 recensioner
Fantastisk 8.8/10 8.8
Gran Via de les Corts Catalanes, 454, Barcelona
Eric Vökel Gran Via Suites erbjuder boutiquelägenheter i centrala Barcelona och ligger ​​10 minuters promenad från torget Plaza de Espanya. Dessa eleganta lägenheter erbjuder gratis Wi-Fi och balkonge...

I liked everything about this hotel. The apartment is fully furnished, with top of the line items, everything was very comfortable. I will not describe the basic facilities, they were all great - I will just mention few extras: 1 - safe box in room - huge! can contain a laptop, bit cameras etc. 2 - When checking out, if you want to leave your luggage at the hotel, they offer you quite big lockers that operate with a 1 Euro coin - you get the coin back when you empty the locker, so actually it - Anonymous

Sant Antoni Barcelonastuff Apartments 0 stars (0.79Km » Espanya metro station)
från € 147.00
Betyg från 33 recensioner
Perfekt 8.3/10 8.3
Calabria, 69, Barcelona
Denna eleganta lägenhet ligger 5 minuters promenad från Barcelonas Plaza Espanya och området Montjuic. Calabria är rymligt och elegant inrett samt erbjuder gratis Wi-Fi och en stor balkong. Den chica...

Bbarcelona Apartments Central Eixample Flats 0 stars (1.01Km » Espanya metro station)
från € 130.00
Betyg från 1 recensioner
Perfekt 8.3/10 8.3
Different locations, Barcelona
Bbarcelona Apartments Central Eixample Flats is a self-catering accommodation located in Barcelona. FreeWiFi access is available. The property is 700 metres from Hospital Clínic and 800 metres from S...

La Fira 2 0 stars (1.07Km » Espanya metro station)
från € 143.00
Betyg från 19 recensioner
Utmärkt 7.8/10 7.8
Different Locations, Barcelona
La Fira 2 is a self-catering accommodation located in Barcelona. The property is 1.4 km from La Rambla and 1.7 km from Plaça Catalunya. Accommodation will provide you with a flat-screen tv, air condi...

Big Apartment City Centre 0 stars (1.11Km » Espanya metro station)
från € 140.00
Betyg från 1 recensioner
Utmärkt 7.5/10 7.5
Consell de Cent, 180, Barcelona
Offering free Wi-Fi, Big Apartment City Centre is located in Barcelona’s Eixample District, 15 minutes’ walk from Plaça Ctalunya. The air-conditioned apartment features a furnished interior courtyard ...

Robrenyo, 33 0 stars (1.12Km » Espanya metro station)
från € 125.00
Betyg från 112 recensioner
Fantastisk 8.8/10 8.8
Robrenyo, 33, Barcelona
Robrenyo, 33 is located 5 minutes’ walk from Barcelona’s Sants Train Station, where you have direct airport trains and high-speed AVE trains. The modern, air-conditioned apartment features a balcony a...

In general, everything was pleasant. Rather spacious apartment in a quiet district, close to the station Sants, convenient to travel across Catalonia. - Anonymous

BarcelonaForRent Plaza España Fira Apartments 0 stars (1.18Km » Espanya metro station)
från € 125.00
Betyg från 19 recensioner
Bra 6.2/10 6.2
Calle Elkano, 58, Barcelona
Just a 10-minute walk from Plaça Espanya Square and Fira de Barcelona Trade Fair, these modern apartments include free Wi-Fi, air conditioning and well-equipped kitchens. Poble Sec Metro Station is 25...

 Visar 1-15 av 164 hotell
[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Spanien Sök hotell

Incheckningsdatum

calendar

Utcheckningsdatum

calendar

Avancerad sökning:

Hotell typ

1* stjärniga hotell65 Hotell
2* stjärniga hotell124 Hotell
3* stjärniga hotell127 Hotell
4* stjärniga hotell157 Hotell
5* stjärniga lyxhotell24 Hotell
Bed and Breakfast87 Hotell
Lägenhet1819 Hotell
Pensionat m.m.332 Hotell
Vandrarhem109 Hotell

Faciliteter

Buss till/från flygplats33 Hotell
Familjerum2114 Hotell
Fitnesscenter120 Hotell
Gayvänligt125 Hotell
Husdjur tillåtna640 Hotell
Inomhuspool12 Hotell
Jacuzzi47 Hotell
Kostnadsfri Wi-Fi ingår2395 Hotell
Ljudisolerade rum333 Hotell
Luftkonditionering1915 Hotell
Parkering1278 Hotell
Restaurang171 Hotell
Rum/faciliteter för funktionshindrade463 Hotell
Spa & Hälsocenter28 Hotell
Wi-Fi/trådlöst LAN2476 Hotell

Espanya metro station Karta


mapKarta


tickLåga priser
tickInga bokningsavgifter
tickMaximal valfrihet
tickNöjda gäster

Facebook

Facebook
Gilla oss på Facebook

Närliggande landmärken

Airport
El Prat Airport 10.5 Km
Girona-Costa Brava Airport 77.53 Km
Convention Centre
Feria de Barcelona 0.27 Km
Landmark
Ramblas 2.22 Km
Plaza Catalunya 2.23 Km
Monument or Landmark
Casa Batllo 2.3 Km
La Pedrera Casa Mila 2.51 Km
Catedral Barcelona 2.54 Km
Finca Güell 2.77 Km
Museum
Museum Futbol Club Barcelona 2.31 Km
Stadium or Arena
Palau Sant Jordi 1.58 Km
Nou Camp 2.26 Km
Palau Blaugrana 2.42 Km
Train Station
Barcelona-Sants Train Station 1.04 Km
Underground Railway Station
Espanya metro station 0 Km
Hostafrancs 0.35 Km
Rocafort 0.62 Km
Poble Sec 0.87 Km
Sants- Estació Undergraund 0.92 Km
Plaça de Sants 1.05 Km
Entença 1.11 Km
Urgell 1.11 Km
Mercat Nou 1.27 Km
Sant Antoni 1.29 Km
Plaça del Centre 1.3 Km
Hospital Clínic 1.54 Km
Santa Eulàlia metro 1.62 Km
Les Corts 1.78 Km
Paral-lel 1.81 Km
Universitat 1.81 Km
Badal 1.88 Km
FGC - Pl.Catalunya 2.04 Km
Liceu 2.19 Km
Catalunya 2.23 Km
Collblanc 2.25 Km
Maria Cristina 2.28 Km
Passeig de Gràcia 2.3 Km
Drassanes 2.32 Km
Diagonal 2.5 Km
Urquinaona 2.65 Km
Jaume I 2.7 Km
Torrassa 2.74 Km

Espanya metro station Hotellets typer

1* stjärniga hotell nära Espanya metro station
2* stjärniga hotell nära Espanya metro station
3* stjärniga hotell nära Espanya metro station
4* stjärniga hotell nära Espanya metro station
5* stjärniga lyxhotell nära Espanya metro station
Bed and Breakfast nära Espanya metro station
Lägenhet nära Espanya metro station
Pensionat m.m. nära Espanya metro station
Vandrarhem nära Espanya metro station

Pris Espanya metro station

Espanya metro station Hotell under 75 EUR
Espanya metro station Hotell från 75 EUR till 125 EUR
Espanya metro station Hotell från 125 EUR till 200 EUR
Espanya metro station Hotell över 200 EUR

Hotell i Spanien - Populära städer

Barcelona
Madrid
Valencia
Sevilla
Granada
Calpe
Benidorm
Jávea
Salou
Lloret de Mar
Málaga
Rosas
Marbella
Denia
San Sebastián
Empuriabrava
Sitges
Playa del Ingles
Nerja
Puerto del Carmen
Moraira
L' Escala
Santiago de Compostela
Córdoba
Cambrils

Alla städer i Spanien »

hotell i Spanien - Regioner

Hotell i Majorca
Hotell i Tenerife
Hotell i Gran Canaria
Hotell i Menorca
Hotell i Lanzarote
Hotell i Fuerteventura
Hotell i Andalucía
Hotell i Catalonia
Hotell i Balearic Islands
Hotell i Canary Islands
Hotell i Galicia
Hotell i Valencia Community

Alla regioner i Spanien »

hem | om lets book hotel © LetsBookHotel.com 2015