Hotell nära Espanya metro station, Boende nära Espanya metro station Spanien | LetsBookHotel

Hotell nära Espanya metro station

Du är i: hem > Spanien Hotell > Hotell nära Espanya metro station > Hotell

165 Hotell Funna nära Espanya metro station, Visar 1-15

 
 
BWH Montjuïc-Fira 0 stars (0.04 Km » Espanya metro station)
från € 145.00
Betyg från 114 recensioner
Fantastisk 8.9/10 8.9
Creu Coberta, 15, Barcelona
BWH Montjuïc offers free Wi-Fi and is centrally located next to Barcelona’s Plaza Espanya, with its airport bus stop and FIRA Convention Centre. Central Barcelona is 10 minutes away by bus or metro. The modern air-conditioned apartments feature a living room with a sofa bed, flat-screen TV and DVD player. There is a balcony or furnished terrace and private bathroom with a hair...

Apart Easy Sants Montjuic 0 stars (0.15 Km » Espanya metro station)
från € 142.00
Betyg från 2 recensioner
Utmärkt 7.7/10 7.7
Different Locations, Barcelona
Apart Easy Sants Montjuic offers apartments at various locations in Barcelona, all within 500 metres of Plaza Espanya. Each modern, air-conditioned apartment has free Wi-Fi and a flat-screen TV. The Easy Sants Montjuic apartments have a lounge with a sofa bed and a modern kitchen with a hob, oven and washing machine. Bed linen and towels are included. Plaza Espanya is home to...

Ofelias Hotel 4 stars (0.21 Km » Espanya metro station)
från € 154.00
Betyg från 76 recensioner
Fantastisk 8.8/10 8.8
Llançà, 24, Barcelona
Ofelias Hotel ligger precis intill Gran Vía, 2 minuters promenad från tunnelbanestationen Plaza Espanya och utställningscentret Fira. Här erbjuds eleganta rum med gratis Wi-Fi. Hotellet har en takterrass med en säsongsöppen utomhuspool. Alla de ljusa, luftkonditionerade rummen på Ofelias Hotel har minimalistisk inredning. Alla rum har en platt-TV och en minibar med gratis mat....

Arenas 0 stars (0.51 Km » Espanya metro station)
från € 154.00
Entenza, 79, Barcelona
Featuring a private balcony, Arenas is located in Barcelona’s example District, 600 hundred metres from Plaza España. The modern apartment offers air conditioning and stylish décor. The 2-bedroom apartment has a living room with a sofa and satellite flat-screen TV. A ceramic hob, oven and washing machine are included in the kitchen. The bathroom comes with a shower and hairdry...

Rent Top Apartments Eixample 0 stars (0.53 Km » Espanya metro station)
från € 155.00
Betyg från 15 recensioner
Perfekt 8.2/10 8.2
Arago 51, Barcelona
Rent Top Apartments Eixample ligger i centrala Barcelona, bredvid Joan Miró-parken. Härifrån är det bara 10 minuters promenad till Plaza Espanya. Dessa lägenheter har en gemensam pool på taket. I lägenheterna finns luftkonditionering samt ett vardagsrum med soffa, TV och DVD-spelare. De har 2 badrum med hårtork. Handdukar och sängkläder ingår. I det välutrustade köket hittar d...

Paral·lel 0 stars (0.54 Km » Espanya metro station)
från € 150.00
Betyg från 1 recensioner
Otillfredsställande 4.6/10 4.6
Avenida Paral·lel, 180 , Barcelona
Located 400 metres from Plaza de España, Paral.Lel apartment offers modern accommodation with free Wi-Fi in central Barcelona. The property is just a 20-minute walk from La Rambla and Plaça Catalunya. This stylish, air-conditioned apartment features 2 twin bedrooms, each with a private bathroom. The kitchen includes a dishwasher, microwave and coffee machine. The living area c...

Barcelona DesignSuites&Apartments 4 stars (0.62 Km » Espanya metro station)
från € 150.00
Carrer de Sant Paulí de Nola, 6, Barcelona
Just 500 metres from Plaça Espanya Square, these stylish apartments have a communal gym, sauna and roof terrace with an outdoor pool. Each air-conditioned attic apartment offers free Wi-Fi and a modern kitchenette. Barcelona DesignSuites&Apartments feature a spacious living room with double sofa bed, iPod dock and flat-screen TV. Kitchenettes include a microwave, ceramic hob, ...

Happy People Plaza España Apartments 0 stars (0.66 Km » Espanya metro station)
från € 198.00
Espanya Industrial, 9, Barcelona
Located 10 minutes’ walk from Barcelona’s Plaza Espanya Square, the air-conditioned apartments at Happy People España Industrial come with free Wi-Fi. The building has a rooftop chill-out terrace for all guests. Bright and modern, the apartments feature a lounge with a flat-screen TV, and a kitchen with a dining area, microwave and washing machine. Both apartments have 2 doubl...

Eric Vökel Gran Via Suites 0 stars (0.67 Km » Espanya metro station)
från € 140.00
Betyg från 186 recensioner
Fantastisk 8.8/10 8.8
Gran Via de les Corts Catalanes, 454, Barcelona
Eric Vökel Gran Via Suites erbjuder boutiquelägenheter i centrala Barcelona och ligger ​​10 minuters promenad från torget Plaza de Espanya. Dessa eleganta lägenheter erbjuder gratis Wi-Fi och balkonger. Alla de luftkonditionerade lägenheterna på Eric Vökel erbjuder vacker och modern inredning. Allt boende har ett välutrustat pentry och ett rymligt vardagsrum med platt-TV. Det...

Calabria Barcelonastuff Apartments 0 stars (0.79 Km » Espanya metro station)
från € 138.60
Betyg från 18 recensioner
Utmärkt 7.3/10 7.3
Calabria, 69, Barcelona
Denna eleganta lägenhet ligger 5 minuters promenad från Barcelonas Plaza Espanya och området Montjuic. Calabria är rymligt och elegant inrett samt erbjuder gratis Wi-Fi och en stor balkong. Den chica loungen har en ljuskrona, dubbel bäddsoffa och plattskärms-TV med DVD-spelare. Stora glasdörrar öppnar upp mot en solig balkong med växter. Calabria Apartments har ett kök med mi...

Apartment Minimalist Bcn Centre 0 stars (0.83 Km » Espanya metro station)
från € 160.00
Betyg från 3 recensioner
Fantastisk 9.5/10 9.5
Gran Vía De Les Corts Catalanes 482, Principal 1-A, Barcelona
Offering a balcony and private terrace overlooking the city, Apartment Minimalist Bcn centre is located in the Gran Via of Barcelona. Free Wi-Fi is available throughout. This apartment includes a flat-screen TV with DVD player, sofa bed and dining table in the living room. The kitchen is equipped with a stove, oven, toaster, fridge, coffee machine and electric kettle. Urgell ...

Mistral Barcelona Centro 0 stars (0.95 Km » Espanya metro station)
från € 155.00
Betyg från 4 recensioner
Fantastisk 9.3/10 9.3
Avenida Mistral 10, Barcelona
Located just 5 minutes’ walk from Plaza España and 500 metres from Rocafort Metro Station, Mistral apartment offers free Wi-Fi, private terrace and F.C. Barcelona ticket service. This apartment has 4 air-conditioned bedrooms. It features a flat-screen TV, washing machine, dining table and a double sofa bed in the living room. Plaza Catalunya and Las Ramblas are 1.5 km from th...

Bird House Apartments 0 stars (1.14 Km » Espanya metro station)
från € 140.00
Betyg från 15 recensioner
Perfekt 8.3/10 8.3
Urgel, 51 bis, Barcelona
Bird House Apartment is located in central Barcelona, just 100 metres from Urgell Metro Station. It offers modern, air-conditioned apartments with a private chillout terrace overlooking Montjüic Hill. The Bird House apartments feature a spacious lounge with a flat-screen TV, free Wi-Fi and a minibar. The kitchen includes an oven and microwave. Bed linen and towels are provided...

BarcelonaForRent Plaza España Fira Apartments 0 stars (1.18 Km » Espanya metro station)
från € 125.00
Betyg från 19 recensioner
Bra 6.2/10 6.2
Calle Elkano, 58, Barcelona
Just a 10-minute walk from Plaça Espanya Square and Fira de Barcelona Trade Fair, these modern apartments include free Wi-Fi, air conditioning and well-equipped kitchens. Poble Sec Metro Station is 250 metres away. Each spacious BarcelonaForRent apartment has 5 bedrooms, 2 balconies and a bright living room with a TV and DVD player. The main bathroom includes a spa bath, while...

Visit-BCN Consell de Cent 1 stars (1.19 Km » Espanya metro station)
från € 168.00
Consell de Cent 180, Barcelona
Visit-BCN Consell de Cent is a large apartment for 4 to 7 people in central Barcelona. It features a hot tub, terrace and free Wi-Fi. Urgell Metro Station is 200 metres away. This modern air-conditioned apartment has 4 bedrooms and 2 bathrooms. The spacious living room has a sofa and TV. There is a washing machine and the kitchen and dining area includes a fridge, microwave an...

 Visar 1-15 av 165 hotell
[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Spanien Sök hotell

Incheckningsdatum

calendar

Utcheckningsdatum

calendar

Avancerad sökning:

Hotell typ

1* stjärniga hotell64 Hotell
2* stjärniga hotell119 Hotell
3* stjärniga hotell127 Hotell
4* stjärniga hotell155 Hotell
5* stjärniga lyxhotell20 Hotell
Bed and Breakfast65 Hotell
Lägenhet1233 Hotell
Pensionat m.m.281 Hotell
Vandrarhem104 Hotell

Faciliteter

Buss till/från flygplats32 Hotell
Familjerum1507 Hotell
Fitnesscenter106 Hotell
Gayvänligt125 Hotell
Husdjur tillåtna498 Hotell
Inomhuspool9 Hotell
Jacuzzi43 Hotell
Kostnadsfri Wi-Fi ingår1874 Hotell
Ljudisolerade rum284 Hotell
Luftkonditionering1494 Hotell
Parkering1081 Hotell
Restaurang156 Hotell
Rum/faciliteter för funktionshindrade403 Hotell
Spa & Hälsocenter25 Hotell
Wi-Fi/trådlöst LAN1957 Hotell

Espanya metro station Karta


mapKarta


tickLåga priser
tickInga bokningsavgifter
tickMaximal valfrihet
tickNöjda gäster

Facebook

Facebook
Gilla oss på Facebook

Närliggande landmärken

Airport
El Prat Airport 10.5 Km
Girona-Costa Brava Airport 77.53 Km
Convention Centre
Feria de Barcelona 0.27 Km
Landmark
Ramblas 2.22 Km
Plaza Catalunya 2.23 Km
Monument or Landmark
Casa Batllo 2.3 Km
La Pedrera Casa Mila 2.51 Km
Catedral Barcelona 2.54 Km
Finca Güell 2.77 Km
Museum
Museum Futbol Club Barcelona 2.31 Km
Stadium or Arena
Palau Sant Jordi 1.58 Km
Nou Camp 2.26 Km
Palau Blaugrana 2.42 Km
Train Station
Barcelona-Sants Train Station 1.04 Km
Underground Railway Station
Espanya metro station 0 Km
Hostafrancs 0.35 Km
Rocafort 0.62 Km
Poble Sec 0.87 Km
Sants- Estació Undergraund 0.92 Km
Plaça de Sants 1.05 Km
Entença 1.11 Km
Urgell 1.11 Km
Mercat Nou 1.27 Km
Sant Antoni 1.29 Km
Plaça del Centre 1.3 Km
Hospital Clínic 1.54 Km
Santa Eulàlia metro 1.62 Km
Les Corts 1.78 Km
Paral-lel 1.81 Km
Universitat 1.81 Km
Badal 1.88 Km
FGC - Pl.Catalunya 2.04 Km
Liceu 2.19 Km
Catalunya 2.23 Km
Collblanc 2.25 Km
Maria Cristina 2.28 Km
Passeig de Gràcia 2.3 Km
Drassanes 2.32 Km
Diagonal 2.5 Km
Urquinaona 2.65 Km
Jaume I 2.7 Km
Torrassa 2.74 Km

Espanya metro station Hotellets typer

1* stjärniga hotell nära Espanya metro station
2* stjärniga hotell nära Espanya metro station
3* stjärniga hotell nära Espanya metro station
4* stjärniga hotell nära Espanya metro station
5* stjärniga lyxhotell nära Espanya metro station
Bed and Breakfast nära Espanya metro station
Lägenhet nära Espanya metro station
Pensionat m.m. nära Espanya metro station
Vandrarhem nära Espanya metro station

Pris Espanya metro station

Espanya metro station Hotell under 75 EUR
Espanya metro station Hotell från 75 EUR till 125 EUR
Espanya metro station Hotell från 125 EUR till 200 EUR
Espanya metro station Hotell över 200 EUR

Hotell i Spanien - Populära städer

Barcelona
Madrid
Valencia
Sevilla
Granada
Calpe
Benidorm
Jávea
Salou
Lloret de Mar
Málaga
Rosas
Marbella
Denia
San Sebastián
Empuriabrava
Sitges
Playa del Ingles
Nerja
Puerto del Carmen
Moraira
L' Escala
Santiago de Compostela
Córdoba
Cambrils

Alla städer i Spanien »

hotell i Spanien - Regioner

Hotell i Majorca
Hotell i Tenerife
Hotell i Gran Canaria
Hotell i Menorca
Hotell i Lanzarote
Hotell i Fuerteventura
Hotell i Andalucía
Hotell i Catalonia
Hotell i Balearic Islands
Hotell i Canary Islands
Hotell i Galicia
Hotell i Valencia Community

Alla regioner i Spanien »

hem | om letsbookhotel © LetsBookHotel.com 2014