Hotell nära Espanya metro station, Boende nära Espanya metro station Spanien | Lets Book Hotel

Hotell nära Espanya metro station

Du är i: hem > Spanien Hotell > Hotell nära Espanya metro station > Hotell

198 Hotell Funna nära Espanya metro station, Visar 1-15

 
 
BWH Montjuïc-Fira 0 stars (0.04Km » Espanya metro station)
från € 145.00
Betyg från 114 recensioner
Fantastisk 8.9/10 8.9
Creu Coberta, 15, Barcelona
BWH Montjuïc offers free Wi-Fi and is centrally located next to Barcelona’s Plaza Espanya, with its airport bus stop and FIRA Convention Centre. Central Barcelona is 10 minutes away by bus or metro. ...

Perfect location, clean and nice apartment. Very good choice for our holiday in Barcelona. - Anonymous

Apart Easy Sants Montjuic 0 stars (0.15Km » Espanya metro station)
från € 142.00
Betyg från 2 recensioner
Utmärkt 7.7/10 7.7
Different Locations, Barcelona
Apart Easy Sants Montjuic offers apartments at various locations in Barcelona, all within 500 metres of Plaza Espanya. Each modern, air-conditioned apartment has free Wi-Fi and a flat-screen TV. The ...

Ofelias Hotel 4 stars (0.21Km » Espanya metro station)
från € 154.00
Betyg från 76 recensioner
Fantastisk 8.8/10 8.8
Llançà, 24, Barcelona
Ofelias Hotel ligger precis intill Gran Vía, 2 minuters promenad från tunnelbanestationen Plaza Espanya och utställningscentret Fira. Här erbjuds eleganta rum med gratis Wi-Fi. Hotellet har en takterr...

Cleanliness - Anonymous

Arenas 0 stars (0.51Km » Espanya metro station)
från € 154.00
Betyg från 1 recensioner
Utmärkt 7.5/10 7.5
Entenza, 79, Barcelona
Featuring a private balcony, Arenas is located in Barcelona’s example District, 600 hundred metres from Plaza España. The modern apartment offers air conditioning and stylish décor. The 2-bedroom apa...

Paral·lel 0 stars (0.54Km » Espanya metro station)
från € 150.00
Betyg från 1 recensioner
Otillfredsställande 4.6/10 4.6
Avenida Paral·lel, 180 , Barcelona
Located 400 metres from Plaza de España, Paral.Lel apartment offers modern accommodation with free Wi-Fi in central Barcelona. The property is just a 20-minute walk from La Rambla and Plaça Catalunya....

Barcelona DesignSuites&Apartments 4 stars (0.62Km » Espanya metro station)
från € 150.00
Carrer de Sant Paulí de Nola, 6, Barcelona
Just 500 metres from Plaça Espanya Square, these stylish apartments have a communal gym, sauna and roof terrace with an outdoor pool. Each air-conditioned attic apartment offers free Wi-Fi and a moder...

BarcelonaForRent Vintage Central Suites 0 stars (0.64Km » Espanya metro station)
från € 130.00
Betyg från 5 recensioner
Acceptabelt 5.4/10 5.4
Gran Via de les Corts Catalanes, 448, Barcelona
Dessa lägenheter ligger på Gran Vía, en av de viktigaste gatorna i Barcelona. Torget Plaza de España och mässcentret Fira de Barcelona ligger bara 600 meter bort. BarcelonaForRent Gran Via Deluxe erb...

Eric Vökel Boutique Apartments - Gran Vía Suites 0 stars (0.67Km » Espanya metro station)
från € 126.00
Betyg från 172 recensioner
Fantastisk 8.8/10 8.8
Gran Via de les Corts Catalanes, 454, Barcelona
Eric Vökel Gran Via Suites erbjuder boutiquelägenheter i centrala Barcelona och ligger ​​10 minuters promenad från torget Plaza de Espanya. Dessa eleganta lägenheter erbjuder gratis Wi-Fi och balkonge...

Location of appartment house Eric Vökel is very good both for public transport (Metro Rocafort 100m away) and for finding a taxi late at night, plenty of restaurants and shopping in the former bullfight arena 5min away. The appartment was exactly as described with pleasant interior design and furniture, WiFi both in all the building a well as free 24h desktop pc station in the entrance hall. I do not understand people complaining about the elevator, it is from 1900 and carefully renovated and c - Anonymous

AinB Eixample-Miro Apartments 0 stars (0.75Km » Espanya metro station)
från € 144.00
Betyg från 131 recensioner
Utmärkt 7.3/10 7.3
Entença, 140, Barcelona
These stylish and comfortable apartments are located in Barcelona’s chic Eixample district, 500 metres from Gran Vía. They offer a balcony, air conditioning and free Wi-Fi, 10 minutes’ walk from Plaza...

The staff were very courteous and helpful. Not only did they wait for us due to our late arrival, they also helped us to resolve off street parking. The apartments were very attractive, well furnished, very comfortable, clean, easy to locate. - Anonymous

Sant Antoni Barcelonastuff Apartments 0 stars (0.79Km » Espanya metro station)
från € 181.50
Betyg från 19 recensioner
Väldigt bra 7.0/10 7.0
Calabria, 69, Barcelona
Denna eleganta lägenhet ligger 5 minuters promenad från Barcelonas Plaza Espanya och området Montjuic. Calabria är rymligt och elegant inrett samt erbjuder gratis Wi-Fi och en stor balkong. Den chica...

Barcelona Fira-Mont Juic Apartment 0 stars (0.83Km » Espanya metro station)
från € 169.00
Betyg från 19 recensioner
Fantastisk 8.6/10 8.6
Calle Ferreria, 28, 4º 2ª, Barcelona
Barcelona Fira-Mont Juic Apartment is a self-catering accommodation located in Barcelona, 8 minutes' walk from Sants Train Station and 10 minutes from Plaza Espanya. This colourful apartment has a pr...

Mistral Barcelona Centro 0 stars (0.95Km » Espanya metro station)
från € 200.00
Betyg från 9 recensioner
Fantastisk 8.9/10 8.9
Avenida Mistral 10, Barcelona
Located just 5 minutes’ walk from Plaza España and 500 metres from Rocafort Metro Station, Mistral apartment offers free Wi-Fi, private terrace and F.C. Barcelona ticket service. This apartment has 4...

Apartamento Abrevadero 0 stars (1.02Km » Espanya metro station)
från € 151.00
Calabria, 10, Barcelona
Apartamento Abrevadero is a self-catering accommodation located in Barcelona. The property is 400 metres from Sant Antoni and 800 metres from Paral·lel. The apartment will provide you with a TV, air ...

Aspasios Gran Via Suites 0 stars (1.04Km » Espanya metro station)
från € 132.00
Betyg från 67 recensioner
Perfekt 8.4/10 8.4
Different locations, Barcelona
Aspasios Gran Via Suites erbjuder vackra, moderna lägenheter med gratis Wi-Fi. De är inrymda i en byggnad i typisk modernistisk stil. Här bor du bara 100 meter från tunnelbanestationen Urgell, medan L...

La Fira 2 0 stars (1.07Km » Espanya metro station)
från € 132.00
Betyg från 5 recensioner
Perfekt 8.3/10 8.3
Different Locations, Barcelona
La Fira 2 is a self-catering accommodation located in Barcelona. The property is 1.4 km from La Rambla and 1.7 km from Plaça Catalunya. Accommodation will provide you with a flat-screen tv, air condi...

 Visar 1-15 av 198 hotell
[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Spanien Sök hotell

Incheckningsdatum

calendar

Utcheckningsdatum

calendar

Avancerad sökning:

Hotell typ

1* stjärniga hotell65 Hotell
2* stjärniga hotell122 Hotell
3* stjärniga hotell125 Hotell
4* stjärniga hotell155 Hotell
5* stjärniga lyxhotell20 Hotell
Bed and Breakfast73 Hotell
Lägenhet1509 Hotell
Pensionat m.m.297 Hotell
Vandrarhem109 Hotell

Faciliteter

Buss till/från flygplats33 Hotell
Familjerum1803 Hotell
Fitnesscenter110 Hotell
Gayvänligt125 Hotell
Husdjur tillåtna528 Hotell
Inomhuspool9 Hotell
Jacuzzi44 Hotell
Kostnadsfri Wi-Fi ingår2008 Hotell
Ljudisolerade rum302 Hotell
Luftkonditionering1608 Hotell
Parkering1148 Hotell
Restaurang163 Hotell
Rum/faciliteter för funktionshindrade423 Hotell
Spa & Hälsocenter26 Hotell
Wi-Fi/trådlöst LAN2092 Hotell

Espanya metro station Karta


mapKarta


tickLåga priser
tickInga bokningsavgifter
tickMaximal valfrihet
tickNöjda gäster

Facebook

Facebook
Gilla oss på Facebook

Närliggande landmärken

Airport
El Prat Airport 10.5 Km
Girona-Costa Brava Airport 77.53 Km
Convention Centre
Feria de Barcelona 0.27 Km
Landmark
Ramblas 2.22 Km
Plaza Catalunya 2.23 Km
Monument or Landmark
Casa Batllo 2.3 Km
La Pedrera Casa Mila 2.51 Km
Catedral Barcelona 2.54 Km
Finca Güell 2.77 Km
Museum
Museum Futbol Club Barcelona 2.31 Km
Stadium or Arena
Palau Sant Jordi 1.58 Km
Nou Camp 2.26 Km
Palau Blaugrana 2.42 Km
Train Station
Barcelona-Sants Train Station 1.04 Km
Underground Railway Station
Espanya metro station 0 Km
Hostafrancs 0.35 Km
Rocafort 0.62 Km
Poble Sec 0.87 Km
Sants- Estació Undergraund 0.92 Km
Plaça de Sants 1.05 Km
Entença 1.11 Km
Urgell 1.11 Km
Mercat Nou 1.27 Km
Sant Antoni 1.29 Km
Plaça del Centre 1.3 Km
Hospital Clínic 1.54 Km
Santa Eulàlia metro 1.62 Km
Les Corts 1.78 Km
Paral-lel 1.81 Km
Universitat 1.81 Km
Badal 1.88 Km
FGC - Pl.Catalunya 2.04 Km
Liceu 2.19 Km
Catalunya 2.23 Km
Collblanc 2.25 Km
Maria Cristina 2.28 Km
Passeig de Gràcia 2.3 Km
Drassanes 2.32 Km
Diagonal 2.5 Km
Urquinaona 2.65 Km
Jaume I 2.7 Km
Torrassa 2.74 Km

Espanya metro station Hotellets typer

1* stjärniga hotell nära Espanya metro station
2* stjärniga hotell nära Espanya metro station
3* stjärniga hotell nära Espanya metro station
4* stjärniga hotell nära Espanya metro station
5* stjärniga lyxhotell nära Espanya metro station
Bed and Breakfast nära Espanya metro station
Lägenhet nära Espanya metro station
Pensionat m.m. nära Espanya metro station
Vandrarhem nära Espanya metro station

Pris Espanya metro station

Espanya metro station Hotell under 75 EUR
Espanya metro station Hotell från 75 EUR till 125 EUR
Espanya metro station Hotell från 125 EUR till 200 EUR
Espanya metro station Hotell över 200 EUR

Hotell i Spanien - Populära städer

Barcelona
Madrid
Valencia
Sevilla
Granada
Calpe
Benidorm
Jávea
Salou
Lloret de Mar
Málaga
Rosas
Marbella
Denia
San Sebastián
Empuriabrava
Sitges
Playa del Ingles
Nerja
Puerto del Carmen
Moraira
L' Escala
Santiago de Compostela
Córdoba
Cambrils

Alla städer i Spanien »

hotell i Spanien - Regioner

Hotell i Majorca
Hotell i Tenerife
Hotell i Gran Canaria
Hotell i Menorca
Hotell i Lanzarote
Hotell i Fuerteventura
Hotell i Andalucía
Hotell i Catalonia
Hotell i Balearic Islands
Hotell i Canary Islands
Hotell i Galicia
Hotell i Valencia Community

Alla regioner i Spanien »

hem | om lets book hotel © LetsBookHotel.com 2014