Hotell nära Vitebsky Rail Terminal, Boende nära Vitebsky Rail Terminal Ryssland | Lets Book Hotel

Hotell nära Vitebsky Rail Terminal

Du är i: hem > Ryssland Hotell > Hotell nära Vitebsky Rail Terminal > Hotell

1072 Hotell Funna nära Vitebsky Rail Terminal, Visar 1-15

 
 
Arina Apartments 2 stars (0.06Km » Vitebsky Rail Terminal)
från RUB 2,233.33
Betyg från 9 recensioner
Bra 6.4/10 6.4
Admiralteysky Distrikt, Saint Petersburg
Located within a 10-minute walk from Vitebskiy Train Station in Saint Petersburg, these apartments feature free Wi-Fi and a fully equipped kitchen. Pushkinskaya and Tekhnologicheskiy Institut Metro St...

Hostel - Leto 1 stars (0.13Km » Vitebsky Rail Terminal)
från RUB 500.00
Pod'ezdnoy Pereulok 3А, St Petersburg
Located just 150 metres from Pushkinskaya Metro Station, the colourful Hostel Leto lies in the heart of St Petersburg. It offers a fully-equipped shared kitchen and lounge with a flat-screen TV. The ...

SpbStay na Moskovskom 2 stars (0.16Km » Vitebsky Rail Terminal)
från RUB 0.00
Betyg från 2 recensioner
Bra 6.3/10 6.3
Pushkinskaya Metro Station Area, Saint Petersburg
SpbStay na Moskovskom Apartments are located in Saint Petersburg, within a 5-minute walk of Pushkinskaya Metro Station. They feature modern décor, and free Wi-Fi is provided. All bright apartments co...

Hotel Krasny Kovrik na Ruzovskoy 0 stars (0.2Km » Vitebsky Rail Terminal)
från RUB 1,200.00
Betyg från 90 recensioner
Perfekt 8.1/10 8.1
Ruzovskaya Ulitsa 5, Saint Petersburg
Located a 5-minute walk from Pushkinskaya and Tekhnologichesky Institut Metro Stations in Saint Petersburg, Krasny Kovrik Hostel na Ruzovskoy features free Wi-Fi and safety deposit box. The rooms off...

Apartamenti na Zagorodnom 45 0 stars (0.23Km » Vitebsky Rail Terminal)
från RUB 0.00
Zogorodnyi Prospekt 45, Saint Petersburg
Apartamenti na Zagorodnom 45 is a self-catering accommodation located in Saint Petersburg. FreeWiFi access is available. The property is 200 metres from Vitebsky Train Station and 1.8 km from Admiral...

Neva Flats on Ruzovskaya 3 stars (0.24Km » Vitebsky Rail Terminal)
från RUB 0.00
Betyg från 3 recensioner
Fantastisk 8.8/10 8.8
Ruzovskaya Street 9, Saint Petersburg
Located 500 metres from Pushkinskaya Metro Station, Tekhnologichesky Institut Metro Station, and Vitebsky Train Station in Saint Petersburg, Neva Flats on Ruzovskaya features a self-catering apartment...

Russkaya Troyka Hostel 0 stars (0.3Km » Vitebsky Rail Terminal)
från RUB 500.00
Betyg från 5 recensioner
Perfekt 8.2/10 8.2
Kazachy Bolshoy Pereulok 11, Saint Petersburg
Hostel Russkaja Troika is located in Saint Petersburg. Free WiFi access is available. Each room here will provide you with a TV. There is a full kitchen with a microwave and a refrigerator. Featuring...

Teatralniy 0 stars (0.31Km » Vitebsky Rail Terminal)
från RUB 0.00
Betyg från 13 recensioner
Perfekt 8.4/10 8.4
Gorokhovaya Ulitsa 79, Saint Petersburg
This small budget hotel is located in the centre of Saint Petersburg, a 2-minute walk from Pushkinskaya Metro Station. Free Wi-Fi and a 24-hour reception are featured at Teatralniy Hotel. The bright ...

Hostel Rasputin 0 stars (0.31Km » Vitebsky Rail Terminal)
från RUB 500.00
Ulitsa Gorokhovaya, 79, Saint Petersburg
Hostel Rasputin is located in Saint Petersburg. Free WiFi access is available. Each room here will provide you with a TV and cable channels. You can enjoy city view from the room. Extras include bed ...

Rasputinn Hostel 0 stars (0.32Km » Vitebsky Rail Terminal)
från RUB 600.00
Gorokhovaya Str.79 , St Petersburg
Hostel RasputInn is located in the historical city center at the intersection of Zagorodny Avenue and Gorokhovaya Street. It offers affordable accommodation with free wireless hotspot, express check-i...

Hotel Anatol 3 stars (0.34Km » Vitebsky Rail Terminal)
från RUB 2,000.00
Betyg från 64 recensioner
Fantastisk 9.0/10 9.0
Mozhayskaya Street 15, Saint Petersburg
This hotel is located in the centre of Saint Petersburg, a 7-minute walk from Vitebsky Train Station. Free Wi-Fi and a 24-hour reception are featured at Hotel Anatol. The bright hotel rooms offer war...

Statskiy Sovetnik 3 stars (0.34Km » Vitebsky Rail Terminal)
från RUB 1,800.00
Betyg från 500 recensioner
Fantastisk 8.7/10 8.7
Zagorodniy Prospekt 39, Saint Petersburg
Detta är ett djurvänligt hotell med gratis Wi-Fi och gratis parkering. Hotellet har utmärkta transportförbindelser och ligger bara 5 minuters promenad från tunnelbanestationen Pushkinskaya samt tågsta...

Good location slightly off centre. A few minutes walk from the metro. Very friendly reception staff. A nice hotel. A small breakfast included too. Fridge in room. Clean & tidy. A decent & safe neighbourhood. - Anonymous

Station Hotel G73 3 stars (0.36Km » Vitebsky Rail Terminal)
från RUB 1,500.00
Betyg från 230 recensioner
Fantastisk 8.7/10 8.7
Gorokhovaya Ulitsa 73, Saint Petersburg
This small hotel is located in the centre of Saint Petersburg, just a 3-minute walk from Pushkinskaya Metro Station and a 5-minute walk from the Fontanka River. Station Hotel G73 features a 24-hour re...

Hostel on Gorokhovaya 0 stars (0.37Km » Vitebsky Rail Terminal)
från RUB 750.00
Gorokhovaya Street 73, Saint Petersburg
Located just a 5-minute walk from Fontanka River Embankment, Hostel on Gorokhovaya features free Wi-Fi and a shared kitchen. Nevsky Prospekt is 2 metro stops away. The classic-style rooms feature a f...

Kino Hostel on Pushkinskaya 2 stars (0.38Km » Vitebsky Rail Terminal)
från RUB 350.00
Betyg från 152 recensioner
Perfekt 8.2/10 8.2
Zagorodny Prospekt 37, Saint Petersburg
Kino Hostel on Pushkinskaya is located in Saint Petersburg city centre. It boasts trendy interiors, and various exhibitions and other interesting events are held here from time to time. All colorful ...

Friendly and relaxed staff, good price and location - Anonymous

 Visar 1-15 av 1072 hotell
[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72

Ryssland Sök hotell

Incheckningsdatum

calendar

Utcheckningsdatum

calendar

Avancerad sökning:

Hotell typ

1* stjärniga hotell24 Hotell
2* stjärniga hotell132 Hotell
3* stjärniga hotell299 Hotell
4* stjärniga hotell47 Hotell
5* stjärniga lyxhotell13 Hotell
Bed and Breakfast69 Hotell
Lägenhet372 Hotell
Pensionat m.m.129 Hotell
Vandrarhem324 Hotell

Faciliteter

Buss till/från flygplats204 Hotell
Familjerum648 Hotell
Fitnesscenter29 Hotell
Gayvänligt20 Hotell
Husdjur tillåtna607 Hotell
Inomhuspool6 Hotell
Jacuzzi25 Hotell
Kostnadsfri Wi-Fi ingår1276 Hotell
Ljudisolerade rum212 Hotell
Luftkonditionering402 Hotell
Parkering181 Hotell
Restaurang107 Hotell
Rum/faciliteter för funktionshindrade38 Hotell
Spa & Hälsocenter11 Hotell
Wi-Fi/trådlöst LAN1316 Hotell

Vitebsky Rail Terminal Karta


mapKarta


tickLåga priser
tickInga bokningsavgifter
tickMaximal valfrihet
tickNöjda gäster

Facebook

Facebook
Gilla oss på Facebook

Närliggande landmärken

Airport
Pulkovo Airport 13.77 Km
Attraction
Saint Petersburg Zoo 3.76 Km
Landmark
Palace Square 2.3 Km
Monument or Landmark
Saint Isaac's Cathedral 2.07 Km
Saint Michael's Castle 2.36 Km
The Admiralty 2.38 Km
Peter and Paul Cathedral 3.48 Km
Museum
Hermitage Museum 2.51 Km
Theatre
Alexandrinsky Theatre 1.41 Km
Train Station
Vitebsky Rail Terminal 0 Km
Moskovsy Rail Terminal 2.14 Km

Vitebsky Rail Terminal Hotellets typer

1* stjärniga hotell nära Vitebsky Rail Terminal
2* stjärniga hotell nära Vitebsky Rail Terminal
3* stjärniga hotell nära Vitebsky Rail Terminal
4* stjärniga hotell nära Vitebsky Rail Terminal
5* stjärniga lyxhotell nära Vitebsky Rail Terminal
Bed and Breakfast nära Vitebsky Rail Terminal
Lägenhet nära Vitebsky Rail Terminal
Pensionat m.m. nära Vitebsky Rail Terminal
Vandrarhem nära Vitebsky Rail Terminal

Pris Vitebsky Rail Terminal

Vitebsky Rail Terminal Hotell under 3000 RUB
Vitebsky Rail Terminal Hotell från 3000 RUB till 5000 RUB
Vitebsky Rail Terminal Hotell från 5000 RUB till 10000 RUB
Vitebsky Rail Terminal Hotell över 10000 RUB

Hotell i Ryssland - Populära städer

Moskva
Sankt Petersburg
Adler
Ekaterinburg
Krasnodar
Kazan
Sochi
Nizhniy Novgorod
Rostov on Don
Novosibirsk
Kaliningrad
Anapa
Gelendzhik
Krasnoyarsk
Ufa
Samara
Suzdal
Irkutsk
Voronezh
Volgograd
Lazarevskoye
Yaroslavl
Chelyabinsk
Perm
Tomsk

Alla städer i Ryssland »

hotell i Ryssland - Regioner

Hotell i Moscow region
Hotell i Murmansk Region
Hotell i Pskov Region
Hotell i Novgorod Region
Hotell i Tverskoy
Hotell i Presnensky

hem | om lets book hotel © LetsBookHotel.com 2014