Hotell nära Prague Main railway station, Boende nära Prague Main railway station Tjeckien | LetsBookHotel

Hotell nära Prague Main railway station

Du är i: hem > Tjeckien Hotell > Hotell nära Prague Main railway station > Hotell

920 Hotell Funna nära Prague Main railway station, Visar 541-555

 
 
Amigo City Centre 4 stars (1.39 Km » Prague Main railway station)
från € 37.80
Betyg från 391 recensioner
Perfekt 8.4/10 8.4
Legerova 13, Prague
Amigo City Centre ligger i centrala Prag, 10 minuters promenad från Nationalmuseet, den botaniska trädgården, Vaclavsplatsen och kongresscentret. Alla rum har luftkonditionering och gratis Wi-Fi. Det rymliga och eleganta boendet har klassisk inredning och stora badrum. Rummen har har satellit-TV, minibar, värdeskåp samt kaffe- och tekokare. Amigo Hotel har en matsal där fruko...

I appreciate a lot a wonderfull new reception . Excellent food and especially very helpfull staff in hotel reception and restaurant. Beautifull room furniture, very comfortable. The room has a soundproof windows and it is very quiet. I am from Hungary so I don´t suppose that somebody speaks Hungarian, but at the reception you can speak every world language, Italian, English, French, Russian . - Anonymous

ATS Hostel Arnosta 1 stars (1.39 Km » Prague Main railway station)
från € 0.00
Betyg från 65 recensioner
Väldigt bra 6.6/10 6.6
Voršilská 1, Prague
ATS Hostel Arnosta ligger i centrala Prag, bara 1 km från Gamla stan. Vaclavplatsen och Karlsbron kan nås till fots på mindre än 10 minuter. Alla rum har skrivbord och tillgång till ett delat badrum. De stora fönstren släpper in mycket dagsljus och erbjuder utsikt över gatan. På ATS Hostel Arnosta finns också gratis Wi-Fi och ett gemensamt kök. Många restauranger och klubbar ...

Aurus 4 stars (1.39 Km » Prague Main railway station)
från € 90.00
Betyg från 177 recensioner
Fantastisk 9.2/10 9.2
Karlova 3, Prague
Aurus ligger högt upp i Prags historiska centrum med 5 minuters gångavstånd till Gamla stadens torg och Karlsbron. Aurus ligger i byggnaden "U Zlate Studny" med anor från 1500-talet. Rummen har luftkonditionering, elegant klassisk inredning och utsikt över den historiska Kungsgatan. Det finns gratis Wi-Fi. Rummen är mysiga och har rustikt träinnertak, en sittgrupp med kabel-TV...

Royal Route Aparthouse 4 stars (1.39 Km » Prague Main railway station)
från € 76.00
Betyg från 22 recensioner
Fantastisk 9.1/10 9.1
Karlova 24, Praha 1
Denna lägenhetsanläggning ligger längs kröningsvägen Královská cesta i Prag, knappt 400 meter från Karlsbron och torget i Gamla stan. Alla boendealternativ har kostnadsfritt Wi-Fi och satellit-TV. Boendena på Royal Route Aparthouse erbjuder fullt utrustade kök med mikrovågsugn och kaffekokare. Alla lägenheter och studior har dessutom en tvättmaskin, parkettgolv och fräscha, vi...

Charles Bridge Premium Apartments 4 stars (1.39 Km » Prague Main railway station)
från € 56.07
Betyg från 271 recensioner
Fantastisk 8.7/10 8.7
Karlova 24, Prague
Dessa stora lägenheter ligger i en byggnad från sent 1700-tal. De har gratis Wi-Fi och fullt utrustade kök. De ligger 3 minuters promenad från Karlsbron och torget Staroměstské náměstí i den gamla stadsdelen. Charles Bridge Premium Apartments erbjuder många ursprungliga jugenddetaljer, såsom trägolv och dörrpaneler med dekorativa glas. Varje lägenhet har en sittgrupp, en plat...

We liked it very much! - Klaus

U Cervene zidle - Red Chair Hotel 3 stars (1.39 Km » Prague Main railway station)
från € 49.00
Betyg från 236 recensioner
Fantastisk 8.9/10 8.9
Liliova 4, Prague
Detta hus från 1400-talet ligger på en kullerstensgata i Prags historiska centrum, bara 300 meter från Karlsbron. De eleganta rummen har oljemålningar, rymliga badrum och gratis Wi-Fi. De vackra rummen på Red Chair U Cervene har möbler i mörkt trä, stora fönster och vita väggar dekorerade med oljemålningar av Prags monument. I varje rum finns satellit-TV. Innan gästerna ger s...

Elišky Krásnohorské Apartments 3 stars (1.39 Km » Prague Main railway station)
från € 52.00
Betyg från 8 recensioner
Bra 6.2/10 6.2
Elišky Krásnohorské 2, Prague
Elišky Krásnohorské Apartments ligger i en historisk byggnad nära Pařížská gatan i centrala Prag, 300 meter från torget i Gamla stan. Här erbjuds boende med gratis Wi-Fi, 1 km från Karlsbron. Lägenheterna har ett välutrustat pentry, en matplats, satellit-TV och ett badrum med dusch. En gemensam tvättmaskin erbjuds för gästerna. Det finns många restauranger med olika typer av ...

Eurostars Thalia 5 stars (1.39 Km » Prague Main railway station)
från € 59.00
Betyg från 1701 recensioner
Perfekt 8.5/10 8.5
Narodni Trida 13, Prague
Eurostars Thalia ligger i en 1800-tals byggnad i centrala Prag. Hotellet erbjuder rymliga rum med gratis Wi-Fi. Rummen på detta luxuösa 5-stjärniga hotell har luftkonditionering, platt-TV med satellitkanaler och skrivbord. I den charmiga Library Bar kan du ta en drink eller en kopp kaffe. Restaurangen serverar läcker medelhavsmat och är modernt inredd med ett välvt tak. Varje...

Allt, men framför allt frukosten - Kristin

Hotel Seifert 4 stars (1.39 Km » Prague Main railway station)
från € 21.60
Betyg från 35 recensioner
Utmärkt 7.7/10 7.7
Konevova 8, Prague
Hotel Seifert är lugnt beläget nära den lummiga höjden Vitkov. Vaclavplatsen och de mest imponerande sevärdheterna i Prag är lätta att nå till fots eller med kollektivtrafik. Hotel Seifert erbjuder bekvämt och modernt inredda rum med gratis te- och kaffekokare och gratis fast internet. Receptionen är öppen 24 timmar om dygnet och erbjuder drycker, utflykter, cykeluthyrning oc...

Clean and good - Tamas

Retezova Apartments 4 stars (1.39 Km » Prague Main railway station)
från € 0.00
Betyg från 98 recensioner
Fantastisk 9.2/10 9.2
Liliova 8, Prague
Retezova Apartments ligger i hjärtat av Prag, 200 meter från Karlsbron och 300 meter från torget i den gamla stadsdelen. Här erbjuds elegant och luftkonditionerat boende. De modernt inredda lägenheterna ligger i en 1600-talsbyggnad med hiss och har ett välutrustat kök. Receptionen har öppet 24 timmar om dygnet. Frukost går att beställa, och du hittar flera restauranger och ba...

Hotel 16 4 stars (1.4 Km » Prague Main railway station)
från € 73.10
Betyg från 89 recensioner
Fantastisk 9.3/10 9.3
Katerinska 16, Prague
Hotel 16 har ett lugnt läge i närheten av Prags botaniska trädgård och endast 500 meter från Vaclavplatsen. Hotellet erbjuder gratis internet i alla rum och en frukostbuffé. Närmsta spårvagnshållplats (linje 22) ligger 1 minuts promenad bort. Alla rum har eget badrum, luftkonditionering, satellit-TV och ett värdeskåp. Te och kaffe erbjuds utan extra kostnad. Rummen är elegant ...

Residence Bílkova 4 stars (1.4 Km » Prague Main railway station)
från € 55.00
Betyg från 26 recensioner
Fantastisk 9.0/10 9.0
Bílkova 11, Prague
Residence Bilkova ligger i en historisk byggnad mitt i Prags gamla stadsdel. Härifrån är det 200 meter till floden Vltava och 300 meter till torget. Hotellet erbjuder fullt möblerade lägenheter med 1 sovrum och gratis Wi-Fi. Alla lägenheter ligger på första våningen och har modern inredning. De består av 1 sovrum, en vardagsrumsdel i öppen planlösning med kök, matbord och soff...

Old Prague Apartments 4 stars (1.41 Km » Prague Main railway station)
från € 0.00
Betyg från 9 recensioner
Fantastisk 8.9/10 8.9
Charvatova 10, Prague
Located in Prague 1, within a 15-minute walk to the Charles Bridge, a 10-minute walk to the Old Town Square or the Old Jewish Cemetery, Old Prague Apartments offers a fully furnished accommodation with free WiFi access. The apartments include a fully equipped kitchen, a living area with a flat-screen satellite TV and a private bathroom. The Můstek Metro Stop is 300 metres awa...

Dashas&di Carlo apartments 4 stars (1.41 Km » Prague Main railway station)
från € 67.50
Betyg från 3 recensioner
Fantastisk 9.3/10 9.3
Kaprova 16, Prague
Dashas&di Carlo apartments ligger i stadens historiska centrum, inom gångavstånd från många sevärdheter. Här erbjuds frukost, gratis Wi-Fi och flygplatstransfer. Lägenheterna ligger på olika platser och är inredda med moderna möbler. De erbjuder utsikt över gatan och har fullt utrustat kök, sällskapsdel med platt-TV och badrum med dusch. Det finns många olika restauranger och...

Apartments Bartolomej 1 stars (1.41 Km » Prague Main railway station)
från € 26.00
Betyg från 357 recensioner
Väldigt bra 6.6/10 6.6
Bartolomejska 3, Prague
Dessa lägenheter är prisvärda och ligger mitt i centrum, bara 200 meter från Nationalteatern och 2 minuter från Karlsbron och torget i Gamla Stan. Studiolägenheterna är fullt utrustade med standardbekvämligheter som ett pentry. De är funktionellt inredda och har en trivsam atmosfär. Det finns också en rymlig svit med deluxe-inredning. Det kända och traditionella Slavia café...

läget var bra, talade ok engelska. - Anonymous

 Visar 541-555 av 920 hotell
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62

Tjeckien Sök hotell

Incheckningsdatum

calendar

Utcheckningsdatum

calendar

Avancerad sökning:

Hotell typ

1* stjärniga hotell11 Hotell
2* stjärniga hotell46 Hotell
3* stjärniga hotell381 Hotell
4* stjärniga hotell336 Hotell
5* stjärniga lyxhotell46 Hotell
Bed and Breakfast4 Hotell
Lägenhet515 Hotell
Pensionat m.m.70 Hotell
Vandrarhem63 Hotell
Villa9 Hotell

Faciliteter

Buss till/från flygplats378 Hotell
Familjerum1047 Hotell
Fitnesscenter130 Hotell
Gayvänligt69 Hotell
Husdjur tillåtna941 Hotell
Inomhuspool16 Hotell
Jacuzzi92 Hotell
Kostnadsfri Wi-Fi ingår1270 Hotell
Ljudisolerade rum135 Hotell
Luftkonditionering324 Hotell
Parkering1057 Hotell
Restaurang338 Hotell
Rum/faciliteter för funktionshindrade218 Hotell
Spa & Hälsocenter69 Hotell
Wi-Fi/trådlöst LAN1324 Hotell

Prague Main railway station Karta


mapKarta


tickLåga priser
tickInga bokningsavgifter
tickMaximal valfrihet
tickNöjda gäster

Facebook

Facebook
Gilla oss på Facebook

Närliggande landmärken

Airport
Ruzyne Airport 12.71 Km
Convention Centre
Expo Praha 2.5 Km
Landmark
Wenceslas Square 0.62 Km
Clementinum National Library 1.49 Km
Lesser Quarter 2.35 Km
Monument or Landmark
Tyn Cathedral 1.07 Km
St. Nicolas Church 1.15 Km
Charles Bridge 1.78 Km
Troya Castle 3.96 Km
Museum
Prague National Museum 0.61 Km
Narodni Museum 0.62 Km
Stadium or Arena
T-Mobile Arena 2.63 Km
Train Station
Prague Main railway station 0 Km
Praha Holesovice 3.07 Km

Prague Main railway station Hotellets typer

1* stjärniga hotell nära Prague Main railway station
2* stjärniga hotell nära Prague Main railway station
3* stjärniga hotell nära Prague Main railway station
4* stjärniga hotell nära Prague Main railway station
5* stjärniga lyxhotell nära Prague Main railway station
Bed and Breakfast nära Prague Main railway station
Lägenhet nära Prague Main railway station
Pensionat m.m. nära Prague Main railway station
Vandrarhem nära Prague Main railway station
Villa nära Prague Main railway station

Pris Prague Main railway station

Prague Main railway station Hotell under 75 EUR
Prague Main railway station Hotell från 75 EUR till 125 EUR
Prague Main railway station Hotell från 125 EUR till 200 EUR
Prague Main railway station Hotell över 200 EUR

Hotell i Tjeckien - Populära städer

Prag
Karlsbad
Český Krumlov
Brno
Špindlerŭv Mlýn
Mariánské Lázně
Harrachov
Pec pod Sněžkou
České Budějovice
Plzeň
Ostrava
Liberec
Olomouc
Františkovy Lázně
Mikulov
Rokytnice nad Jizerou
Znojmo
Hradec Králové
Luhačovice
Vrchlabí
Lipno nad Vltavou
Třeboň
Jáchymov
Pardubice
Telč

Alla städer i Tjeckien »

hotell i Tjeckien - Regioner

Hotell i Prague Region
Hotell i Western Bohemia
Hotell i South Bohemia
Hotell i Prague 01
Hotell i Pilsen
Hotell i South Moravia

hem | om letsbookhotel © LetsBookHotel.com 2014