Hotell nära Prague Main railway station, Boende nära Prague Main railway station Tjeckien | LetsBookHotel

Hotell nära Prague Main railway station

Du är i: hem > Tjeckien Hotell > Hotell nära Prague Main railway station > Hotell

1026 Hotell Funna nära Prague Main railway station, Visar 541-555

 
 
Castle View Apartments 3 stars (1.32 Km » Prague Main railway station)
från € 0.00
Betyg från 3 recensioner
Perfekt 8.2/10 8.2
Myslikova 32, Prague
Castle View Apartments are located in a historic building in Prague, between the New Town and the Old Town and 300 metres from the Karlovo Náměstí Metro Stop and the Charles Square. The apartments are furnished according to Feng Shui standards and are situated on the highest floor of a listed house, offering views of the Prague Castle, the National Theatre and the Old Town. Ca...

Agnes Apartments 4 stars (1.32 Km » Prague Main railway station)
från € 80.75
Betyg från 246 recensioner
Fantastisk 9.3/10 9.3
Anezska 5, Prague
Agnes Apartments ligger alldeles intill Anežský Cloister i en lugn del av Prags första distrikt, bara 5 minuters promenad från torget i Gamla stan. Här erbjuds gratis Wi-Fi och lägenheter med utsikt över staden och trädgården. Lägenheterna på Agnes Apartments har ett välutrustat kök eller pentry, en matplats och en vardagsrumsdel. Alla har ett badrum med badkar eller dusch och...

Betlem Club Hotel 3 stars (1.32 Km » Prague Main railway station)
från € 60.00
Betyg från 95 recensioner
Perfekt 8.2/10 8.2
Betlemske nam. 9/257, Prague
Betlem Club Hotel är inrymt i en Unesco-listad medeltida byggnad i Prags gamla stadsdel. Härifrån promenerar du till Karlsbron och torget i Gamla stan på 5 minuter. Gratis Wi-Fi finns i hela hotellet. Som gäst kan du börja dagen med hotellets frukostbuffé, där även varma rätter ingår. Rummen på Hotel Betlem har kylskåp, satellit-TV och eget badrum med dusch eller badkar. De f...

Hostel Downtown 1 stars (1.32 Km » Prague Main railway station)
från € 20.21
Betyg från 265 recensioner
Fantastisk 8.6/10 8.6
Narodni 19, Prague
Hostel Downtown ligger i Prags historiska centrum, bara 800 meter från torget i den gamla stadskärnan. Här erbjuds prisvärt boende i sovsalar och privata rum, en kostnadsfri Wi-Fi-hotspot, ett gemensamt sällskapsrum samt 3 datorer. Alla rum på Downtown har enkel inredning och ett delat eller eget modernt badrum. Som gäst kan du bli inbjuden av personalen att delta i aktivitete...

Zlatý kůň Golden Horse 3 stars (1.32 Km » Prague Main railway station)
från € 70.00
Betyg från 123 recensioner
Fantastisk 8.8/10 8.8
Husova 18, Prague
Zlatý kůň Golden Horse ligger i centrala Prag, 200 meter från torget Staroměstské náměstí och Karlsbron. Här erbjuds lägenheter med gratis Wi-Fi, fullt utrustat kök, vardagsrumsdel med satellit-TV och eget badrum. I området kring anläggningen finns det butiker och restauranger. Ön Na Kampě ligger 1 km bort. Till tornet Petřínská rozhledna är det 2 km. Tunnelbanestationen Star...

Prague Old Street Apartments 4 stars (1.33 Km » Prague Main railway station)
från € 129.00
Betyg från 2 recensioner
Fantastisk 9.2/10 9.2
Staroměstské náměstí 22, Prague


Ruterra Apartment with Garage 4 stars (1.33 Km » Prague Main railway station)
från € 0.00
Prokopova 10, Prague
Ruterra Apartment with Garage is a self-catering accommodation located in Prague. FreeWiFi access is available. The property is 1.9 km from Prague National Museum and 2 km from Wenceslas Square. Accommodation will provide you with a TV and a balcony. There is a full kitchen with a dishwasher and a microwave. Featuring a bath or shower, private bathrooms also come with a haird...

Green Garden Hotel 4 stars (1.33 Km » Prague Main railway station)
från € 61.60
Betyg från 334 recensioner
Fantastisk 8.9/10 8.9
Fügnerovo náměstí 1865/4, Prague
Detta 4-stjärniga hotell ligger i en 1800-talsbyggnad i centrala Prag, knappt 10 minuters promenad från Vaclavplatsen. Här erbjuds eleganta rum med gratis Wi-Fi och luftkonditionering. Här finns även en gourmetrestaurang. De stilfullt inredda rummen på Green Garden Hotel har LCD-TV med satellitkanaler, minibar, en te- och kaffekokare, samt ett värdeskåp för bärbar dator med fi...

Hotellrummet: Bra standard. rent och fräscht - Anonymous

Happy Prague Apartments 3 stars (1.33 Km » Prague Main railway station)
från € 99.00
Betyg från 210 recensioner
Fantastisk 9.4/10 9.4
Betlemske Namesti 254/3, Prague
Happy Prague Apartments ligger i en renoverad historisk byggnad från 1300-talet vid Betlémské-torget i Prags historiska centrum och erbjuder olika typer av lägenheter. Lägenheterna har moderna bekvämligheter samtidigt som den ursprungliga karaktären har bevarats. Alla lägenheter är stora, ljusa och elegant inredda. Det finns fullt utrustat kök och gratis Wi-Fi. Karlsbron ligg...

Yans' Residence 3 stars (1.34 Km » Prague Main railway station)
från € 45.00
Betyg från 51 recensioner
Utmärkt 7.5/10 7.5
Cerna 15, Praha 1
Set within a historical building in the centre of Prague, Yans' Residence offers stylish accommodation with free Wi-Fi, satellite TV and wooden floors. Guests can relax on the rooftop terrace. The lobby has a cosy fireplace and there are table tennis and billiards facilities available. Yans' Residence is within easy walking distance to Prague's main sights including the Natio...

Prestige Apartments Old Town 3 stars (1.34 Km » Prague Main railway station)
från € 99.00
Bílkova 18/856, Prague
In Prague centre, 450 metres from Old Town Square, Prestige Apartments Old Town offers free WiFi and a view of the town streets from the entire property. Právnická Fakulta Tram Stop is 300 metres away. The apartments at the Prestige all come with a private bathroom with a shower, hardwood floors and a TV with cable and satellite channels. They also feature a fully equipped kit...

Apartmán Speranza 3 stars (1.34 Km » Prague Main railway station)
från € 60.00
Betyg från 4 recensioner
Perfekt 8.1/10 8.1
Národní 981/17, Prague
Apartmán Speranza is a self-catering accommodation located in Prague. Free Wi-Fi access is available. The property is 700 m from Wenceslas Square and 600 m from Charles Bridge. The apartment will provide you with a flat-screen tv and a seating area.There is a full kitchen with a microwave and a refrigerator. Featuring a shower, private bathroom also comes with a hairdryer and ...

ABE Hotel 3 stars (1.34 Km » Prague Main railway station)
från € 35.00
Betyg från 42 recensioner
Utmärkt 7.5/10 7.5
Legerova 24, Prague
ABE Hotel mindre än 1 km från Vaclavplatsen i centrala Prag. Detta hotell erbjuder rum med eget badrum, minibar, TV och skrivbord. Restaurangen serverar typiska tjeckiska rätter och du kan koppla av i loungen. Tunnelbanestationen IP Pavlova ligger 500 meter bort och Prags centralstation ligger 1,5 km från ABE. Parkering i garage och flygplatstransfer finns tillgängligt. Recep...

Máchova 3 stars (1.34 Km » Prague Main railway station)
från € 29.00
Betyg från 201 recensioner
Utmärkt 7.8/10 7.8
Máchova 11, Prague
Hotellet har ett centralt läge i den lugna och lummiga stadsdelen Vinohrady med sina många parker, och ligger cirka 1 kilometer från Prags stora boulevard Vaclavplatsen. Wi-Fi är gratis i allmänna utrymmen. Du kan välja bland en rad olika läckerheter vid den kostnadsfria frukostbuffén, och sedan ge dig ut för att utforska denna fascinerande stad eller göra framgångsrika affäre...

Underbart läge med tyst bakgård i utkanten av Prags centrala delar. Bra frukost-buffé och mysig stämning på det hela. - Peter

Karlova Prague Apartments 3 stars (1.34 Km » Prague Main railway station)
från € 69.00
Betyg från 195 recensioner
Perfekt 8.5/10 8.5
Karlova 32/161, Prague
Karlova Prague Apartments ligger i Prags historiska centrum, bara 200 meter från Karlsbron och Gamla stadens torg. Det finns många restauranger, barer och butiker på 5 minuters gångavstånd från hotellet. Karlova erbjuder lägenheter med sovrum, vardagsrum, kök eller pentry, matsal och eget badrum. Lägenheterna har gratis Wi-Fi. Nationalteatern, Vaclavplatsen, Pragborgen och tu...

Tjeckien Sök hotell

Incheckningsdatum

calendar

Utcheckningsdatum

calendar

Avancerad sökning:

Hotell typ

1* stjärniga hotell11 Hotell
2* stjärniga hotell48 Hotell
3* stjärniga hotell414 Hotell
4* stjärniga hotell356 Hotell
5* stjärniga lyxhotell45 Hotell
Bed and Breakfast5 Hotell
Lägenhet609 Hotell
Pensionat m.m.78 Hotell
Vandrarhem67 Hotell
Villa9 Hotell

Faciliteter

Buss till/från flygplats387 Hotell
Familjerum1190 Hotell
Fitnesscenter133 Hotell
Gayvänligt69 Hotell
Husdjur tillåtna996 Hotell
Inomhuspool16 Hotell
Jacuzzi93 Hotell
Kostnadsfri Wi-Fi ingår1365 Hotell
Ljudisolerade rum148 Hotell
Luftkonditionering332 Hotell
Parkering1108 Hotell
Restaurang346 Hotell
Rum/faciliteter för funktionshindrade226 Hotell
Spa & Hälsocenter69 Hotell
Wi-Fi/trådlöst LAN1418 Hotell

Prague Main railway station Karta


mapKarta


tickLåga priser
tickInga bokningsavgifter
tickMaximal valfrihet
tickNöjda gäster

Facebook

Facebook
Gilla oss på Facebook

Närliggande landmärken

Airport
Ruzyne Airport 12.71 Km
Convention Centre
Expo Praha 2.5 Km
Landmark
Wenceslas Square 0.62 Km
Clementinum National Library 1.49 Km
Lesser Quarter 2.35 Km
Monument or Landmark
Tyn Cathedral 1.07 Km
St. Nicolas Church 1.15 Km
Charles Bridge 1.78 Km
Troya Castle 3.96 Km
Museum
Prague National Museum 0.61 Km
Narodni Museum 0.62 Km
Stadium or Arena
T-Mobile Arena 2.63 Km
Train Station
Prague Main railway station 0 Km
Praha Holesovice 3.07 Km

Prague Main railway station Hotellets typer

1* stjärniga hotell nära Prague Main railway station
2* stjärniga hotell nära Prague Main railway station
3* stjärniga hotell nära Prague Main railway station
4* stjärniga hotell nära Prague Main railway station
5* stjärniga lyxhotell nära Prague Main railway station
Bed and Breakfast nära Prague Main railway station
Lägenhet nära Prague Main railway station
Pensionat m.m. nära Prague Main railway station
Vandrarhem nära Prague Main railway station
Villa nära Prague Main railway station

Pris Prague Main railway station

Prague Main railway station Hotell under 75 EUR
Prague Main railway station Hotell från 75 EUR till 125 EUR
Prague Main railway station Hotell från 125 EUR till 200 EUR
Prague Main railway station Hotell över 200 EUR

Hotell i Tjeckien - Populära städer

Prag
Karlsbad
Český Krumlov
Brno
Špindlerŭv Mlýn
Mariánské Lázně
Harrachov
Pec pod Sněžkou
České Budějovice
Plzeň
Ostrava
Liberec
Olomouc
Františkovy Lázně
Mikulov
Rokytnice nad Jizerou
Znojmo
Hradec Králové
Luhačovice
Vrchlabí
Lipno nad Vltavou
Třeboň
Jáchymov
Pardubice
Telč

Alla städer i Tjeckien »

hotell i Tjeckien - Regioner

Hotell i Prague Region
Hotell i Western Bohemia
Hotell i South Bohemia
Hotell i Prague 01
Hotell i Pilsen
Hotell i South Moravia

hem | om letsbookhotel © LetsBookHotel.com 2014