Hotell nära Prague Main railway station, Boende nära Prague Main railway station Tjeckien | Lets Book Hotel

Hotell nära Prague Main railway station

Du är i: hem > Tjeckien Hotell > Hotell nära Prague Main railway station > Hotell

1130 Hotell Funna nära Prague Main railway station, Visar 541-555

 
 
Hotel Lippert 4 stars (1.25Km » Prague Main railway station)
från € 75.65
Betyg från 268 recensioner
Fantastisk 8.6/10 8.6
Mikulasska 2, Prague
Det lilla men imponerande Hotel Lippert med 12 rum har ett fantastiskt läge på torget i Gamla stan som är upptaget på UNESCOs världsarvslista och ligger precis bakom den astronomiska klockan. Vaclavpl...

It was located in the Old Town Square, in the heart of Prague. The staff all spoke very good English and the breakfast was good. There was a luggage room which we used after checking out at 11am which was very handy as our flight did not leave until 9pm. The hotel showers were excellent. The room had a reading desk and chair, well stocked minibar, and easy chair next to the TV and satellite system - Christopher

Old Town Square Premium Apartments 4 stars (1.25Km » Prague Main railway station)
från € 65.00
Betyg från 192 recensioner
Fantastisk 8.8/10 8.8
Mikulášská 4, Prague
Old Town Square Premium Apartments ligger i Prags gamla stadsdel, knappt 5 minuters promenad från restauranger, kaféer, barer, gallerier och teatrar. Tunnelbanestationen och spårvagnshållplatsen Staro...

Excellent location - could easily see the sights from here. Safe neighborhood. The apartment was very comfortable and well appointed with enough beds, coffeemaker, tea kettle, and blow dryer. Apartment was attractive and new. Staff was helpful and located across the street. Wifi worked well most of the time. - Anonymous

Pure White 4 stars (1.25Km » Prague Main railway station)
från € 69.00
Betyg från 179 recensioner
Fantastisk 8.8/10 8.8
Koubkova 12, Prague
Pure White ligger i en moderniserad historisk byggnad och erbjuder luftkonditionerade rum med minibar och TV. Det finns gratis Wi-Fi i hela hotellet. Interiörerna har designats av prisbelönta Jestico ...

Excellent staff and service from the moment we arrived and they arranged to check us in early. Throughout our stay, they have been friendly and informative during our time in Prague. Room was clean and comfortable which made for an enjoyable stay at the hotel. We were also very pleased that a mobile phone cable which we left behind would be mailed back to us even though we left it behind after checking out. - Anonymous

Palac U Kocku 3 stars (1.25Km » Prague Main railway station)
från € 52.00
Betyg från 1388 recensioner
Fantastisk 8.7/10 8.7
Jilska 9, Prague
U Kocku ligger i ett skyddat barockpalats med ett utmärkt läge i Prags historiska centrum, bredvid torget i den gamla stadskärnan. Alla de rymliga rummen har gratis internet. Palac U Kocku har en bar...

Rummet var rymligt och fint. Läget är utmärkt. Vi hade en mycket trevlig vistelse. Personalen var väldigt hjälpsam!!! - Anette

1. Alpin Penzion 3 stars (1.26Km » Prague Main railway station)
från € 65.00
Betyg från 18 recensioner
Utmärkt 7.9/10 7.9
Velehradská 25, Prague
Alpin Penzion is located in a quiet area of Prague, just 2 metro stops from the historic city centre and 2 tram stops from a shopping centre. Free Wi-Fi and satellite TV is provided in each accommodat...

Twist Prague 0 stars (1.26Km » Prague Main railway station)
från € 89.00
Betyg från 3 recensioner
Fantastisk 8.6/10 8.6
Jana Masaryka 40, Prague
Only a 3-minute walk from the Náměstí Míru metro stop of line A, this elegant apartment is located in Prague's Vinohrady district. Wenceslas Square is just 1 metro stop away and free Wi-Fi is availabl...

Prague Apartments 4 stars (1.26Km » Prague Main railway station)
från € 73.08
Betyg från 5 recensioner
Utmärkt 8.0/10 8.0
Na perštyně 17, Prague
Prague Apartments is a self-catering accommodation located in Prague. FreeWi-Fi access is available. The property is 700 m from Wenceslas Square and 500 m from Charles Bridge. Accommodation will prov...

Dempl U obecniho dvora 3 stars (1.26Km » Prague Main railway station)
från € 0.00
U Obecniho Dvora 4, Prague
Dempl U obecniho dvora is a self-catering accommodation located in Prague. FreeWiFi access is available. The property is 400 metres from Old Town Square and 500 metres from Old Town Hall with Orloj A...

Apartmany Machek 0 stars (1.26Km » Prague Main railway station)
från € 45.00
Betyg från 47 recensioner
Fantastisk 8.8/10 8.8
Záhřebská 18, Prague
Apartmany Machek ligger i stadsdelen Prag 2, bara 15 minuters bilresa från Vaclavplatsen, Karlsbron, Pragborgen och den medeltida stadskärnan. Här erbjuds fullt möblerade lägenheter med gratis Wi-Fi. ...

Botel Albatros 3 stars (1.26Km » Prague Main railway station)
från € 45.00
Betyg från 817 recensioner
Utmärkt 7.4/10 7.4
Nábřeží Ludvíka Svobody 1, Prague
Botel Albatros ligger i en båt i floden Vltava, bara några minuters promenad från Karlsbron och torget i Gamla stan. Den erbjuder eleganta rum med träpanel på väggarna. Det finns gratis Wi-Fi i recept...

Längtar redan tillbaka. Bättre betyg kan man inte ge. - Anonymous

Abri Hotel 3 stars (1.26Km » Prague Main railway station)
från € 33.15
Betyg från 133 recensioner
Utmärkt 7.8/10 7.8
Jana Masaryka 36, Prague
Detta 3-stjärniga hotell ligger mitt i Prag, 15 minuters promenad från Vaclavplatsen och 5 minuter från tunnelbanestationen Namesti Miru. Gratis Wi-Fi ingår. De rymliga och lugna rummen på Hotel Abri...

Nice hotel and friendly staff. The location is also quite central, as it was only 10-15 mins walking distance from the center. - Manish

Hotel Orion 3 stars (1.26Km » Prague Main railway station)
från € 38.25
Betyg från 247 recensioner
Perfekt 8.1/10 8.1
Americka 9, Prague
Hotel Orion ligger i den lugna stadsdelen Vinohrady, 300 meter från tunnelbanestationen Náměstí Míru. Här erbjuds bastu, gratis frukostbuffé och lägenheter med ett fullt utrustat pentry och gratis Wi-...

the situation nearby the metro the rooms were very comfortable - Anonymous

Hotel Rott 4 stars (1.26Km » Prague Main railway station)
från € 89.00
Betyg från 1330 recensioner
Fantastisk 8.7/10 8.7
Male Namesti 4/138, Prague
Hotel Rott ligger vid det historiska Malé náměstí (Lilla torget) i Prags gamla stadskärna, strax intill det berömda torget Staroměstské náměstí. Här erbjuds eleganta, luftkonditionerade rum och en mod...

Läget är mycket bra nära till allt ... rummet var rymligt och bra standard....Personalen var mycket hjälpsamma och väldigt hög service. - Stefan

Karlova 25 Apartments 3 stars (1.26Km » Prague Main railway station)
från € 105.00
Betyg från 94 recensioner
Fantastisk 9.5/10 9.5
Karlova 25, Prague
Karlova 25 Apartments har ett unikt läge i den historiska stadskärnan i Prag, 500 meter från Karlsbron och 400 meter från tunnelbanestationen Staroměstská. Här erbjuds lägenheter med självhushåll, gra...

Stort och rymligt, fint badrum, välutrustat kök. Centralt läge. Ägaren erbjöd sig att ordna transfer från och till flygplatsen vilket fungerade bra till en rimlig kostnad. - Anonymous

Prague Centre Superior 3 stars (1.26Km » Prague Main railway station)
från € 52.00
Betyg från 50 recensioner
Väldigt bra 6.9/10 6.9
Legerova 32, Prague
Prague Centre Superior är mycket centralt beläget, bara 200 meter från knutpunkten I.P. Pavlova för kollektivtrafik och 600 meter från Vaclavplatsen. Det erbjuder gratis internet och en frukostbuffé. ...

Trevlig personal i receptionen annars var det som det brukar vara. - Miroslava

Tjeckien Sök hotell

Incheckningsdatum

calendar

Utcheckningsdatum

calendar

Avancerad sökning:

Hotell typ

1* stjärniga hotell11 Hotell
2* stjärniga hotell49 Hotell
3* stjärniga hotell429 Hotell
4* stjärniga hotell365 Hotell
5* stjärniga lyxhotell45 Hotell
Bed and Breakfast5 Hotell
Lägenhet713 Hotell
Pensionat m.m.80 Hotell
Vandrarhem69 Hotell
Villa9 Hotell

Faciliteter

Buss till/från flygplats388 Hotell
Familjerum1294 Hotell
Fitnesscenter139 Hotell
Gayvänligt69 Hotell
Husdjur tillåtna1052 Hotell
Inomhuspool16 Hotell
Jacuzzi95 Hotell
Kostnadsfri Wi-Fi ingår1484 Hotell
Ljudisolerade rum156 Hotell
Luftkonditionering347 Hotell
Parkering1170 Hotell
Restaurang362 Hotell
Rum/faciliteter för funktionshindrade238 Hotell
Spa & Hälsocenter70 Hotell
Wi-Fi/trådlöst LAN1541 Hotell

Prague Main railway station Karta


mapKarta


tickLåga priser
tickInga bokningsavgifter
tickMaximal valfrihet
tickNöjda gäster

Facebook

Facebook
Gilla oss på Facebook

Närliggande landmärken

Airport
Ruzyne Airport 12.71 Km
Convention Centre
Expo Praha 2.5 Km
Landmark
Wenceslas Square 0.62 Km
Clementinum National Library 1.49 Km
Lesser Quarter 2.35 Km
Monument or Landmark
Tyn Cathedral 1.07 Km
St. Nicolas Church 1.15 Km
Charles Bridge 1.78 Km
Troya Castle 3.96 Km
Museum
Prague National Museum 0.61 Km
Narodni Museum 0.62 Km
Stadium or Arena
T-Mobile Arena 2.63 Km
Train Station
Prague Main railway station 0 Km
Praha Holesovice 3.07 Km

Prague Main railway station Hotellets typer

1* stjärniga hotell nära Prague Main railway station
2* stjärniga hotell nära Prague Main railway station
3* stjärniga hotell nära Prague Main railway station
4* stjärniga hotell nära Prague Main railway station
5* stjärniga lyxhotell nära Prague Main railway station
Bed and Breakfast nära Prague Main railway station
Lägenhet nära Prague Main railway station
Pensionat m.m. nära Prague Main railway station
Vandrarhem nära Prague Main railway station
Villa nära Prague Main railway station

Pris Prague Main railway station

Prague Main railway station Hotell under 75 EUR
Prague Main railway station Hotell från 75 EUR till 125 EUR
Prague Main railway station Hotell från 125 EUR till 200 EUR
Prague Main railway station Hotell över 200 EUR

Hotell i Tjeckien - Populära städer

Prag
Karlsbad
Český Krumlov
Brno
Špindlerŭv Mlýn
Mariánské Lázně
Harrachov
Pec pod Sněžkou
České Budějovice
Plzeň
Ostrava
Liberec
Olomouc
Františkovy Lázně
Mikulov
Rokytnice nad Jizerou
Znojmo
Hradec Králové
Luhačovice
Vrchlabí
Lipno nad Vltavou
Třeboň
Jáchymov
Pardubice
Telč

Alla städer i Tjeckien »

hotell i Tjeckien - Regioner

Hotell i Prague Region
Hotell i Western Bohemia
Hotell i South Bohemia
Hotell i Prague 01
Hotell i Pilsen
Hotell i South Moravia

hem | om lets book hotel © LetsBookHotel.com 2014