Hotell nära Prague Main railway station, Boende nära Prague Main railway station Tjeckien | Lets Book Hotel

Hotell nära Prague Main railway station

Du är i: hem > Tjeckien Hotell > Hotell nära Prague Main railway station > Hotell

1267 Hotell Funna nära Prague Main railway station, Visar 541-555

 
 
HostelGoldenBridge 0 stars (1.18Km » Prague Main railway station)
från € 13.00
Betyg från 70 recensioner
Utmärkt 7.7/10 7.7
Staroměstské náměstí 929/8, Prague
Located in a 16th-century historical building right in the centre of Prague on the Old Town Square a 3-minute walk from the Prague Astronomical Clock, HostelGoldenBridge features free WiFi access and ...

Praga Apartment Tyrsova 0 stars (1.18Km » Prague Main railway station)
från € 0.00
Betyg från 3 recensioner
Fantastisk 9.7/10 9.7
Tyršová 1838/14, Prague
Praga Center Apartments is a self-catering accommodation located in Prague. FreeWiFi access is available. The property is 700 metres from Prague National Museum and 1 km from Wenceslas Square. Accom...

Anyday Apartments 3 stars (1.18Km » Prague Main railway station)
från € 44.00
Betyg från 675 recensioner
Fantastisk 8.6/10 8.6
Sokolská 9, Prague
Anyday Apartments ligger i hjärtat av Prag, 700 meter från Vaclavplatsen. Detta hotell erbjuder gratis Wi-Fi. Det finns parkering vid hotellet och de främsta sevärdheterna är lätta att nå till fots. ...

Can't fault this hotel... We had a 2 bedroom apartment .. It was huge, clean and modern... Had quite a small toilet but that didn't concern us... It was a 10 min walk to the new town and not much further to old town..and trams / subway only 2 mins away ... They have private parking inside the hotel grounds which is only 10 euro per day which is very cheap in the city centre... You MUST call and book parking early though or you might miss out as we nearly did (putting notes in letsbookhotel.com - Anonymous

The Iron Gate Hotel & Suites 5 stars (1.18Km » Prague Main railway station)
från € 95.00
Betyg från 223 recensioner
Fantastisk 8.6/10 8.6
Michalska 19, Prague
Detta hotell är centralt beläget i den gamla stadsdelen, längs en pittoresk sidogata belagd med kullersten och bara minuter från det berömda torget. Det är ett perfekt val för dig som vill njuta av un...

Duktig och vänlig personal. - Claes

Maximilian Hotel 4 stars (1.18Km » Prague Main railway station)
från € 76.00
Betyg från 179 recensioner
Fantastisk 9.1/10 9.1
Haštalská 14, Prague
Hotell Maximilian är designat av en välkänd arkitekt och har ett bekvämt läge, bara några minuters promenad från Gamla stadstorget i Prag. Hotellet har ett Zen Asia-hälsocenter. Du kan börja varje da...

Arcotel Teatrino 4 stars (1.19Km » Prague Main railway station)
från € 35.00
Betyg från 33 recensioner
Utmärkt 8.0/10 8.0
Borivojova 53, Prague
The "Teatrino" is a grand hotel in the upcoming Bohemian quarter of Zizkov with many fashionable restaurants and bars, only 4 tram stops from the famous, central Wenceslas Square. Modern design co...

The rate was excellent and the staff accomodating - Deborah

Guest house Seifertova 3 stars (1.19Km » Prague Main railway station)
från € 27.30
Betyg från 11 recensioner
Perfekt 8.4/10 8.4
Seifertova 545/44, Prague
Guest house Seifertova is located in Prague's Žižkov district, 4 trams stops from Wenceslas Square and 2 tram stops from the Main Train Station, and offers you rooms and suites with free WiFi and a fu...

Old City Apartments - Prague City Centre 3 stars (1.19Km » Prague Main railway station)
från € 60.00
Betyg från 28 recensioner
Utmärkt 7.1/10 7.1
Different locations in Prague city centre, Prague
Old City Apartments Prague is a self-catering accommodation located in Prague. FreeWi-Fi access is available. The property is 1.1 km from Wenceslas Square and 1.1 km from Charles Bridge. Accommodatio...

Studios Spálená 0 stars (1.19Km » Prague Main railway station)
från € 100.00
Spálená 47, Prague
Located a 1-minute walk from the Národní třída Metro Station and 450 metres from the National Theatre, Studios Spálená offers studios with free WiFi and a 24-hour front desk. The studios are fitted w...

RyeRooms 0 stars (1.19Km » Prague Main railway station)
från € 40.00
Betyg från 24 recensioner
Perfekt 8.5/10 8.5
Žitná 560/2, Prague
RyeRooms is a self-catering accommodation located in Prague. Free WiFi access is available. The property is 600 metres from Prague National Museum and 600 metres from Wenceslas Square. There is also...

Apartment Marilyn Monroe & Praha 4 stars (1.19Km » Prague Main railway station)
från € 90.00
Betyg från 3 recensioner
Perfekt 8.2/10 8.2
Martinská 2, Prague
Located in a historic building of the 18th century, Apartment Marilyn Monroe & Praha is 500 metres from Old Town Square and Old Town Hall. Free WiFi access is available. The studio is decorated in a ...

Theatrino Hotel 4 stars (1.19Km » Prague Main railway station)
från € 27.00
Betyg från 276 recensioner
Perfekt 8.2/10 8.2
Borivojova 53, Prague
Amedia Hotel Theatrino erbjuder gratis Wi-Fi och ett kostnadsfritt spa i det sprudlande kvarteret Zizkov i centrala Prag. Här hittar du många trendiga restauranger, barer och TV-tornet som har en utsi...

The hotel is at a good location for getting around via tram, only a stone's throw away from a frequently trafficked tram-stop. My room was quite nice, had tea and coffe-making apparatus and minibar. Workable, fast WIFI. Comfy bed, nice bathroom with lots of table-space. Reasonably priced minibar, good-enough breakfast. - Anonymous

Hotel Alwyn 4 stars (1.19Km » Prague Main railway station)
från € 72.00
Betyg från 381 recensioner
Fantastisk 9.1/10 9.1
Vitkova 26, Prague
Det renoverade hotellet Hotel Alwyn erbjuder rymliga och moderna rum med kvalitetssängar från Hästens, en LCD-TV och gratis Wi-Fi. Prags historiska stadskärna ligger på promenadavstånd och tunnelbanes...

I thoroughly enjoyed my stay in the hotel. It was clean, very budget friendly for a four star, easily accessible and the staff were extremely pleasant and friendly. The room was clean, spacious and comfortable. Perfect for a couple. - Anonymous

Three Crowns Hotel 4 stars (1.19Km » Prague Main railway station)
från € 39.69
Betyg från 339 recensioner
Utmärkt 7.6/10 7.6
Cimburkova 28, Prague
Detta eleganta hotell ligger i ett jugendhus i bostadsområdet Zizkov, 2 km från Vaclavplatsen. Här erbjuds gratis Wi-Fi i allmänna utrymmen. De rymliga och lugna rummen på Hotel Three Crowns har plat...

Bra standard till ett bra pris. Bra hotell om man inte vill bo mitt i Prags innerstad utan se en annan del av stan. - Anonymous

Dolce Vita Suites Boutique 4 stars (1.19Km » Prague Main railway station)
från € 105.00
Betyg från 119 recensioner
Fantastisk 9.4/10 9.4
Vejvodova 8, Prague
Dolce Vita Suites ligger i en historisk byggnad från 1300-talet som helrenoverades i december 2013. Här erbjuds boende i Prags historiska centrum, 1 minuts promenad från torget i Gamla stan. Wi-Fi är ...

Tjeckien Sök hotell

Incheckningsdatum

calendar

Utcheckningsdatum

calendar

Avancerad sökning:

Hotell typ

1* stjärniga hotell11 Hotell
2* stjärniga hotell48 Hotell
3* stjärniga hotell468 Hotell
4* stjärniga hotell386 Hotell
5* stjärniga lyxhotell46 Hotell
Bed and Breakfast6 Hotell
Lägenhet837 Hotell
Pensionat m.m.94 Hotell
Vandrarhem70 Hotell
Villa7 Hotell

Faciliteter

Buss till/från flygplats389 Hotell
Familjerum1476 Hotell
Fitnesscenter150 Hotell
Gayvänligt69 Hotell
Husdjur tillåtna1135 Hotell
Inomhuspool17 Hotell
Jacuzzi98 Hotell
Kostnadsfri Wi-Fi ingår1687 Hotell
Ljudisolerade rum172 Hotell
Luftkonditionering387 Hotell
Parkering1291 Hotell
Restaurang383 Hotell
Rum/faciliteter för funktionshindrade250 Hotell
Spa & Hälsocenter76 Hotell
Wi-Fi/trådlöst LAN1742 Hotell

Prague Main railway station Karta


mapKarta


tickLåga priser
tickInga bokningsavgifter
tickMaximal valfrihet
tickNöjda gäster

Facebook

Facebook
Gilla oss på Facebook

Närliggande landmärken

Airport
Ruzyne Airport 12.71 Km
Convention Centre
Expo Praha 2.5 Km
Landmark
Wenceslas Square 0.62 Km
Clementinum National Library 1.49 Km
Lesser Quarter 2.35 Km
Monument or Landmark
Tyn Cathedral 1.07 Km
St. Nicolas Church 1.15 Km
Charles Bridge 1.78 Km
Troya Castle 3.96 Km
Museum
Prague National Museum 0.61 Km
Narodni Museum 0.62 Km
Stadium or Arena
T-Mobile Arena 2.63 Km
Train Station
Prague Main railway station 0 Km
Praha Holesovice 3.07 Km

Prague Main railway station Hotellets typer

1* stjärniga hotell nära Prague Main railway station
2* stjärniga hotell nära Prague Main railway station
3* stjärniga hotell nära Prague Main railway station
4* stjärniga hotell nära Prague Main railway station
5* stjärniga lyxhotell nära Prague Main railway station
Bed and Breakfast nära Prague Main railway station
Lägenhet nära Prague Main railway station
Pensionat m.m. nära Prague Main railway station
Vandrarhem nära Prague Main railway station
Villa nära Prague Main railway station

Pris Prague Main railway station

Prague Main railway station Hotell under 75 EUR
Prague Main railway station Hotell från 75 EUR till 125 EUR
Prague Main railway station Hotell från 125 EUR till 200 EUR
Prague Main railway station Hotell över 200 EUR

Hotell i Tjeckien - Populära städer

Prag
Karlsbad
Český Krumlov
Brno
Špindlerŭv Mlýn
Mariánské Lázně
Harrachov
Pec pod Sněžkou
České Budějovice
Plzeň
Ostrava
Liberec
Olomouc
Františkovy Lázně
Mikulov
Rokytnice nad Jizerou
Znojmo
Hradec Králové
Luhačovice
Vrchlabí
Lipno nad Vltavou
Třeboň
Jáchymov
Pardubice
Telč

Alla städer i Tjeckien »

hotell i Tjeckien - Regioner

Hotell i Prague Region
Hotell i Western Bohemia
Hotell i South Bohemia
Hotell i Prague 01
Hotell i Pilsen
Hotell i South Moravia

hem | om lets book hotel © LetsBookHotel.com 2014