Hotell nära Prague Main railway station, Boende nära Prague Main railway station Tjeckien | Lets Book Hotel

Hotell nära Prague Main railway station

Du är i: hem > Tjeckien Hotell > Hotell nära Prague Main railway station > Hotell

1331 Hotell Funna nära Prague Main railway station, Visar 541-555

 
 
Old Town Apartments Tyn 4 stars (1.15Km » Prague Main railway station)
från € 0.00
Týnská ulička 5, Prague
2 Prague Apartments is a self-catering accommodation located in Prague. Free WiFi access is available. The property is 100 metres from Old Town Square and 200 metres from Old Town Hall with Orloj Astr...

Hotel NOIR 4 stars (1.15Km » Prague Main railway station)
från € 55.00
Betyg från 446 recensioner
Perfekt 8.5/10 8.5
Legerova 35, Prague
Det 4-stjärniga Hotel NOIR öppnades år 2011. Detta designhotell ligger bara 800 meter från Vaclavplatsen och Nationalmuseet i Prag. Här erbjuds en 24-timmarsreception och en trädgård. Rummen är inred...

Loved the design and artsy feel to the hotel. Our room was spacious and I liked that the toilet and bath were two separate entities. - Anonymous

EA Hotel Crystal Palace 4 stars (1.15Km » Prague Main railway station)
från € 48.00
Betyg från 136 recensioner
Utmärkt 7.7/10 7.7
Malá Štěpánská 17, Prague
Det moderna Hotel Crystal Palace ligger på en lugn sidogata i hjärtat av Prag, några steg från Vaclavplatsen. Hotellet erbjuder luftkonditionerade rum med gratis fast internet. Tack vare sitt bekväma...

Good location, standard, breakfast, value for Money. - Anonymous

Hotel Praga 1 4 stars (1.15Km » Prague Main railway station)
från € 71.40
Betyg från 59 recensioner
Utmärkt 8.0/10 8.0
Žitná 5, Prague
Hotel Praga 1 ligger 10 minuters promenad från Vaclavplatsen och erbjuder rymliga och tysta rum med luftkonditionering, gratis internet och satellit-TV. Här finns även gratis Wi-Fi. De ljusa rummen p...

Stort hotellrum och vänlig personal. Fick bra service hela tiden! - Pär

Hotel Sunrise 3 stars (1.15Km » Prague Main railway station)
från € 45.00
Betyg från 124 recensioner
Fantastisk 8.8/10 8.8
Ke Karlovu 19, Prague
Hotel Sunrise har ett centralt läge i Prag, 400 meter från tunnelbanestationen I. P. Pavlova och 700 meter från Vaclavplatsen. Hotellet öppnade 2012 och erbjuder elegant inredda rum, en 24-timmarsöppe...

Great small hotel, beyond any expectations. Best value for money! Huge room modernly designed and furnished, big bathroom facility with newest shower and toilet, all spotless clean. Nice breakfasts served from 7am - good choice of local cheeses and cold cuts, eggs, bread, yogurt, pastries, fruit and juices. All fresh and pretty tasty. It could look modest, but come on, for such price is more than enough. Staff is friendly and helpful, speaking both English and Russian. Location is best you can - Anonymous

Rezidence Vítkova 3 stars (1.15Km » Prague Main railway station)
från € 29.00
Betyg från 68 recensioner
Utmärkt 7.8/10 7.8
Vítkova 20, Prague
Rezidence Vítkova ligger 500 meter från tunnelbanestationen Florenc i området Praha 8 och erbjuder 24-timmarsreception, snacksautomater samt rökfria rum med gratis Wi-Fi. Alla rum har ett litet pentr...

perfect location and very quiet, reasonable price, clean house, delicious breakfast - Anonymous

Apartment Rámová 3 stars (1.16Km » Prague Main railway station)
från € 85.00
Betyg från 6 recensioner
Fantastisk 8.7/10 8.7
Rámova ulice 4, Prague
Centrally located in Prague’s Old Town, Apartment Rámová is 350 metres from the Old Town Square. The spacious apartment features parquet floors, a kitchenette and a living area with satellite TV and a...

Apartment Taurus 11 3 stars (1.16Km » Prague Main railway station)
från € 0.00
Betyg från 13 recensioner
Fantastisk 9.2/10 9.2
Revoluční 23, Prague
Situated in the centre of the Old Town a 5-minute walk from the Old Town Square, the Apartment Taurus 11 feature retro style accommodation with a spacious terrace with views of the Prague Castle and t...

Rybna Large Apartment 3 stars (1.16Km » Prague Main railway station)
från € 69.00
Betyg från 46 recensioner
Fantastisk 9.3/10 9.3
Rybna 29, Prague
Located in the centre of Prague and only a 5-minute walk from the Old Town Square, the Rybna Large Apartment offers self-catered accommodation with free WiFi. The unit comes with a seating area, a TV...

Ruterra Apartment Cimburkova 3 stars (1.16Km » Prague Main railway station)
från € 64.00
Cimburkova 33, Prague
Ruterra Apartment Cimburkova is a self-catering accommodation located in Prague. Free WiFi access is available. The property is 1.7 km from Prague National Museum and 1.8 km from Wenceslas Square. T...

Apartments Old Town Square 27 0 stars (1.16Km » Prague Main railway station)
från € 0.00
Betyg från 1 recensioner
Fantastisk 9.2/10 9.2
Staroměstské náměstí 27, Prague
Apartments Old Town Square 27 is a self-catering accommodation located in Prague. FreeWiFi access is available. The property is 0 metres from Old Town Hall with Orloj Astronomical Clock and 100 metres...

Design Metropol Hotel Prague 4 stars (1.16Km » Prague Main railway station)
från € 61.60
Betyg från 709 recensioner
Perfekt 8.3/10 8.3
Národní 33, Prague
Design Metropol Hotel ligger 300 meter från Vaclavsplatsen och 400 meter från Gamla stans torg i hjärtat av Prag. Det erbjuder kostnadsfri tillgång till internet i hela byggnaden. På ditt rum sover d...

bra frukost, trevli personal, fräsha badrum o hotellrum överlag! - Louise

Antik City 4 stars (1.16Km » Prague Main railway station)
från € 53.00
Betyg från 70 recensioner
Perfekt 8.1/10 8.1
Malá Štěpánská 13, Prague
Det nyrenoverade Antik City ligger på en lugn sidogata i centrala Prag, bara 7 minuters promenad från Vaclavplatsen. Hotellet erbjuder gratis internet. De elegant inredda rummen har satellit-TV, mini...

Rubicon Old Town 3 stars (1.16Km » Prague Main railway station)
från € 29.00
Betyg från 344 recensioner
Utmärkt 7.5/10 7.5
Haštalská 731/20, Prague
Det nyrenoverade hotell Rubicon har ett perfekt läge i Gamla stan i Prag. Det ligger nära torget i Gamla stan, och erbjuder utmärkta allmänna kommunikationer. Rubicon har 2 restauranger - en traditio...

I really recommend this hotel, very well located (old town), good facilities, very tidy and clean, comfortable, with a great breakfast, etc. You can visit all Prague sightseeings just by walking. - Anonymous

Hotel San Marco 3 stars (1.16Km » Prague Main railway station)
från € 29.00
Betyg från 37 recensioner
Väldigt bra 6.5/10 6.5
Legerova 33, Prague
Detta nya hotell ligger i en nyligen renoverad historisk byggnad och har ett utmärkt läge, bara tio minuters promenad från Nationalmuseet och den berömda Vaclavplatsen. Från den närbelägna (2 minuter...

The hostel is conveniently located, just inside the city wall. And veryclose to the train station. Staff was friendly and helpful. - Anonymous

Tjeckien Sök hotell

Incheckningsdatum

calendar

Utcheckningsdatum

calendar

Avancerad sökning:

Hotell typ

1* stjärniga hotell11 Hotell
2* stjärniga hotell48 Hotell
3* stjärniga hotell487 Hotell
4* stjärniga hotell397 Hotell
5* stjärniga lyxhotell49 Hotell
Bed and Breakfast6 Hotell
Lägenhet902 Hotell
Pensionat m.m.95 Hotell
Vandrarhem72 Hotell
Villa7 Hotell

Faciliteter

Buss till/från flygplats389 Hotell
Familjerum1565 Hotell
Fitnesscenter150 Hotell
Gayvänligt69 Hotell
Husdjur tillåtna1181 Hotell
Inomhuspool17 Hotell
Jacuzzi99 Hotell
Kostnadsfri Wi-Fi ingår1761 Hotell
Ljudisolerade rum189 Hotell
Luftkonditionering396 Hotell
Parkering1340 Hotell
Restaurang384 Hotell
Rum/faciliteter för funktionshindrade251 Hotell
Spa & Hälsocenter76 Hotell
Wi-Fi/trådlöst LAN1816 Hotell

Prague Main railway station Karta


mapKarta


tickLåga priser
tickInga bokningsavgifter
tickMaximal valfrihet
tickNöjda gäster

Facebook

Facebook
Gilla oss på Facebook

Närliggande landmärken

Airport
Ruzyne Airport 12.71 Km
Convention Centre
Expo Praha 2.5 Km
Landmark
Wenceslas Square 0.62 Km
Clementinum National Library 1.49 Km
Lesser Quarter 2.35 Km
Monument or Landmark
Tyn Cathedral 1.07 Km
St. Nicolas Church 1.15 Km
Charles Bridge 1.78 Km
Troya Castle 3.96 Km
Museum
Prague National Museum 0.61 Km
Narodni Museum 0.62 Km
Stadium or Arena
T-Mobile Arena 2.63 Km
Train Station
Prague Main railway station 0 Km
Praha Holesovice 3.07 Km

Prague Main railway station Hotellets typer

1* stjärniga hotell nära Prague Main railway station
2* stjärniga hotell nära Prague Main railway station
3* stjärniga hotell nära Prague Main railway station
4* stjärniga hotell nära Prague Main railway station
5* stjärniga lyxhotell nära Prague Main railway station
Bed and Breakfast nära Prague Main railway station
Lägenhet nära Prague Main railway station
Pensionat m.m. nära Prague Main railway station
Vandrarhem nära Prague Main railway station
Villa nära Prague Main railway station

Pris Prague Main railway station

Prague Main railway station Hotell under 75 EUR
Prague Main railway station Hotell från 75 EUR till 125 EUR
Prague Main railway station Hotell från 125 EUR till 200 EUR
Prague Main railway station Hotell över 200 EUR

Hotell i Tjeckien - Populära städer

Prag
Karlsbad
Český Krumlov
Brno
Špindlerŭv Mlýn
Mariánské Lázně
Harrachov
Pec pod Sněžkou
České Budějovice
Plzeň
Ostrava
Liberec
Olomouc
Františkovy Lázně
Mikulov
Rokytnice nad Jizerou
Znojmo
Hradec Králové
Luhačovice
Vrchlabí
Lipno nad Vltavou
Třeboň
Jáchymov
Pardubice
Telč

Alla städer i Tjeckien »

hotell i Tjeckien - Regioner

Hotell i Prague Region
Hotell i Western Bohemia
Hotell i South Bohemia
Hotell i Prague 01
Hotell i Pilsen
Hotell i South Moravia

hem | om lets book hotel © LetsBookHotel.com 2015